Skocz do zawartości

Zmiana H-4 Na H-1 Lub H-2


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój mąż dostał propozycje półtorarocznej wymiany naukowej (pracowniczej) z jednym z uniwersytetów w USA. Jego pracodawcą w dalszym ciągu pozostawałby rodzimy uniwersytet. Starałam się trochę zorientować na forum i wydaję mi się, że powinien się ubiegać o wizę H-3, a ja o wizę H-4?

Niestety, wiza H-4 nie daję mi pozwolenia na legalną pracę. Ciężko mi sobie wyobrazić tak długą przerwę w pracy, zarówno ze względów finansowych, jak i zawodowych. Czy już po przyjeździe mogłabym szukać pracodawcy i po ewentualnym znalezieniu ubiegać się o zmianę wizy H-4 na H-1, lub H-2? Jakie są szansę na taką zmianę?

Czy w tej sytuacji jest jeszcze jakaś inna możliwość dostania zgody na pracę?

z góry dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Może za późno odpowiadam, ale..

Jeśli rodzimy uniwersytet pozostanie pracodawcą, to powinniście się starać o wizę J (Twój mąż J1, a Ty J2). Posiadacz wizy J2 może starać się o pozwolenie na pracę, będąc już w Stanach (nieskomplikowana papierkowa robota i opłata). Ja pierwszy raz byłam w Stanach właśnie na takich zasadach: mój mąż był zatrudniony w Polsce, ale wykonywał swoją pracę w USA (dwa lata), ja miałam wizę J2 i dostałam pozwolenie na pracę. Posiadacz wizy H4 nie może pracować, a chyba nie tak łatwo zamienić na inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...