Skocz do zawartości

N400 - Ogólne Pytania


Lucas_pln

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam sie, ze to nie sa wielkie pieniadze, aczkolwiek ja mam tak czysta sytuacje, ze do tego momentu pomogli mi ludzie z tego forum, a szczegolnie Pani Karina.

Pani Karina jest pewnie zawalona praca jak zawsze, bo z checia skorzystalbym z jej uslug odplatnie, ale z tego co wiem, u niej sie wcisnac to trzeba miec duzo szczescia. Nikomu wiecej bym chyba nie zaufal.

Zastanawiam sie tylko jak to jest z tymi dowodami malzenstwa. Kiedy znosilem warunek, dostali mase dokumentow za pare lat i teraz, albo dolaczam wszystkie dokumenty od ostatniej daty jaka im wtedy dalem do teraz, albo dostarczam tylko to, co jest napisane w instrukcji (bo w instrukcji nigdzie nie ma napisane ze musisz dostarczac jakies supporting documents, daja za to opcje, albo supporting documents albo tax transcripts od IRS. Ten transcript juz mam, poszedlem nawet dalej i wzialem za 4 lata, zamiast wymagane 3.

Aplikacja jest w miare prosta, ale wiadomo, diabel tkwi w szczegolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(bo w instrukcji nigdzie nie ma napisane ze musisz dostarczac jakies supporting documents

W instrukcji jest wszystko napisane trzeba tylko czytac wszystkie instukcje

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD

sam wniosek napisany jest nieststy pod zwyklych skladajacych po pieciu latach

wiec tam pisza tylko o podatkach

ale masz na 5 stronie na dole "depending on you circumstances some applicants must send certain documents...see document checklist"

i tam juz masz wszystko co trzeba, http://www.uscis.gov/files/article/attachments.pdf

w guide to naturalization jest tez napisane o doslaniu dokumentow bona fide jesli wysyla sie po 3 latach przez malzenstwo

If you are applying for naturalization on the basis of marriage to a U.S. citizen, send the following 4 items:

Evidence that your spouse has been a U.S. citizen for the last 3 years:

- Birth certificate (if your spouse never lost citizenship since birth); or

- Certificate of Naturalization; or

- Certificate of Citizenship; or

- The inside of the front cover and signature page of your spouse's current U.S. passport; or

- Form FS-240, Report of Birth Abroad of a Citizen of the United States of America; and

Your current marriage certificate; and

Proof of termination of all prior marriages of your spouse (divorce decree(s), annulment(s), or death certificate(s)); and

Documents referring to you and your spouse:

- Tax returns, bank accounts, leases, mortgages, or birth certificates of children; or

- Internal Revenue Service (IRS)-certified copies of the income tax forms that you both filed for the past 3 years; or

- An IRS tax return transcript for the last 3 years.

If you were married before, send:

Proof that all earlier marriages ended (divorce decree(s), annulment(s), or death certificates(s)).

najlepiej wyslij im rachunki, wyciagi za ostatnie dwa lata (od lifting)plus akt slubu , akt wspolny wlasnosci/najmu

przeciez az tyle na ksero nie wydasz

a lepiej im wyslac za duzo niz za malo

w teczcena interview beda mieli wszystko co im kiedykolwiek wyslales, ale przy wstepnym przgladaniu wnioskow moze nie, wiec lepiej wyslij jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaczynam skladac dokumenty na obywatelstwo i mam pytanie.

Jezeli jest to moje drugie malzenstwo i tak samo mojego meza to musimy wysylac wyroki rozwodowe naszych wczesniejszych zwiazkow?

I w Punkcie 8A ile razy bylam wczesniej mezatka wpisuje 1 czy 2 ? Pytam bo Lukas wpisal 1 a to jest jedo pierwsze malzenstwo

I kolejne pytanie czy mam wyslac kopie swojego paszportu czy nie trzeba?

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to moje drugie malzenstwo i tak samo mojego meza to musimy wysylac wyroki rozwodowe naszych wczesniejszych zwiazkow?

tak

I w Punkcie 8A ile razy bylam wczesniej mezatka wpisuje 1 czy 2 ? Pytam bo Lukas wpisal 1 a to jest jedo pierwsze malzenstwo

2

I kolejne pytanie czy mam wyslac kopie swojego paszportu czy nie trzeba?

Nie trzeba.

Mozesz natomiast wyslac kopie paszportu meza (zamiast jego swiadectwa urodzenia, certyfikatu naturalizacji badz certyfikatu obywatelstwa) jezeli aplikujesz o obywatelstwo na podstawie zwiazku z obywatelem USA.

szczegoly:

http://www.uscis.gov/files/article/attachments.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje JimBeam

Przez ostatnie kilka lat mielismy konto w Wells Fargo, ktore zamknelismy w zeszlym miesiacu i nastepnego dnia otworzylismy wspolnie konto w US BANK,

moje pytanie brzmi czy mam im wysylac wyciagi, ze mialismy dluzszy czas konto w WF ? oraz wyciagi (beda raptem 3 ) o koncie w US Bank?

Boje sie, ze na interview moga mnie poprosic o aktualne wyciagi z Wells Fargo, a tego juz niebede mogla im dostarczyc w tym miesiacu przyszedl ostatni.

I jezeli chodzi o wyciagi to nie moga byc z ostatnich 3 miesiacy musze kopiowac wszystkie lata ?

Mamy wspolny rachunek za prad mam wysylac im ostatni czy tez z 3 lat?

Tak samo jest z ubezpieczeniem samochodu ostatni czy z 3 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...