Skocz do zawartości

Dzieci Podrozujace Do Us


donata771

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczne od cytatu ze strony ambasady USA w Polsce:

DZIECI PODRÓŻUJĄCE DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH

Ze względu na rosnącą liczbę uprowadzeń i wykorzystywania dzieci, U.S. Customs and Border Protection (Urząd Celny i Straż Graniczna Stanów Zjednoczonych Ameryki) zaleca, aby w przypadku gdy dziecko podróżuje tylko z jednym rodzicem lub z opiekunem, osoba towarzysząca dziecku posiadała pisemną zgodę drugiego rodzica (lub obojga rodziców) na jego wyjazd poza granice kraju.

Pismo takie powinno być potwierdzone notarialnie i zawierać stwierdzenie; „Potwierdzam, że moja żona/ mój mąż/inna osoba podróżuje poza granice kraju z moim synem/córką i wyrażam na to zgodę”. Rodzice dziecka mogą również rozważyć udzielenie pełnomocnictwa tymczasowemu opiekunowi na wypadek nieprzewidzianych okoliczności medycznych, jakie mogą się zdarzyć na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Wiec teraz moje pytanie jest takie: Czy jest ten przepis faktycznie stosowany?

Lece w tym miesiacu z corka 10 letnia.

Prosze o odpowiedz najlepiej kogos kto lecial z dzieckiem nieletnim.

Dzieki serdeczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeszcze inny wzor, wiezlismy corke rodziny z Kanady do NY (wiek 16 lat) jako ze to na warunki USA/Kanada pelnoletnie to i tak dziecku zrobili extra przepytanke czy jak do kogo aby sprawdzic czy czasem jej nie kradniemy.

Nawet jesli papieru nie beda kazali wyciagac (moze) to w przepytance sprawdzaja zachowanie czy nie klamie sie (dziecka szczegolnie). Jesli nie ufaja to porosza o papier.

A dlaczego, bardzo duzo jest kradziezy dziecka przez jednego z rodzicow i wywozenie do kraju rodzinnego (innego niz USA) dlatego jest ten przepis i to nie bagatela jak mogloby wygladac lub wydawac sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byly 2 przypadki -opisane w gazecie ze takie dzieci zatrzymali na granicy bo rodzice czegos niedopelnili ale te dzieci lecialy bez rodzicow tzn byly pod opieka czyjas i mialy byc odebrane przez rodzica lub tez rodzine...

dlatego tez jest taka informacja .

co do Kanady to jest takie cos:

pkt 8:

http://www.canadainternational.gc.ca/polan...s.aspx?lang=pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!

Wiec bedzie potrzebne:

-paszport z wiza

-zaswiadczenie podpisane przez rodzica i potwierdzone notarialnie-tlumaczone na jezyk angielski

-akt urodzenia dziecka-chyba najlepiej zupelny gdzie jest wszystko wyszczegolnione jesli jest sie po rozwodzie(tak jak ja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...