Skocz do zawartości

Bezrobotna, Konczaca Studia Jakie Szanse Na Wize? ;(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tydzen temu wrocilam z USA, gdzie uczestniczylam w programie work&travel (dokładnie były to juz moje 3 wakacje w USA)

Z początkiem marca bardzo chciałabym wyjechać po raz kolejny do USA ale tym razem bardziej w celach rekraacyjnych...odwiedziny znajomych, ktorych to juz sie troche "nazbieralo", wziazc udzial w weselu kolejnych znajomych i jak rowniez w koncu zobaczyc cos wiecej ( poniewaz podczas wakacji neistety nie udao sie podrozowac - byla tylkp praca i praca)... planuje wyjazd kilku miesieczny...ale problem tkwi w tym ze na obecna chwile koncze studia ( zostala mi tylko obrona - prawdopodobnie z poczatkiem stycznia) i jestem bezrobotna (niezarejestrowana)....

zastanawiam sie zatem jakie mam szanse i czy w ogole mam w takim wypadku jakiekolwiek szanse dostania wizy? ;(

czy moze ktos z obecnych na tym forum byl w podobnej sytuacji albo zna kogos z podobna sytuacja?

Czy np jesli z poczatkiem stycznia dostalabym umowe o prace i oczywiscie nie posiadała juz statusu studenta;( czy moje szanse sie zwiekszaja czy tez nadal nie mam zbyt duzych wiezi z PL i raczej taki poczatek nowej pracy nic nie wnosi i nadal marne szanse na dostanie wizy...

bardzo zalezy mi na wyjezdzie stad pytam czy jest sens aplikowania czy tez w takiej sytuacji to tylko strata czasu i pieniedzy ??

acha z tego co slyszlam od roznych znajomych to powinnam odczekac ok 3 miesiecy aby starac sie o jakakolwiek wize?czy ktos orientuje sie w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli 3-krotnie byłaś w USA na W&T i zawsze wracałąś tak jak wczesniej deklarowalas w dsach, nic nie kombinowałaś z przedłuzaniem pobytow itp. to jest to duzy plus. Według mnie jesli bardzo Ci na tym zalezy to powinnas sprobowac bez wzgledu na to czy szanse sa wieksze czy mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz odczekac i 1 rok i wizy nie otrzymac,byly i sa przypadki ze ktos wraca z work i travel i idzie po wize turystyczna bo leci na sylwestra i nowy rok,leci na ferie lub tez na swieta ..

A co jest wazne aby wiedziec po co sie leci,ze sie leci turystycznie oraz ma sie do czego wracac i ma sie taki zamiar...

Twoje tzw plusy to ze bylas ,wrocilas na czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mozesz odczekac i 1 rok i wizy nie otrzymac,byly i sa przypadki ze ktos wraca z work i travel i idzie po wize turystyczna bo leci na sylwestra i nowy rok,leci na ferie lub tez na swieta .."

czyli jesli np w grudniu ( bo wlasnie czekam na wydanie nowego paszportu i troszke to potrwa...) wybralabym sie do ambasady po turystyczna to moge na taka wize liczyc? w sumie mialabym jeszcze zaswiadczenie z uczelnii ze mam status studenta ... :)

pytam, bo na prawde nasluchalam sie od wielu osob ze to konieczne aby przeczekac ok 3 miesiecy i dopiero probowac z jakakolwiek wiza... i tak jak wspomnialam bede miec zaproszenie od znajomych u ktorych to w tym czasie mialabym sie zatrzymac w USA...

ohhh czemu to takie skomplikowane ;( kiedy w koncu zniosa nam te wizy ? ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doti nie wiem czy wiesz ale zniesienie wiz za duzo nic nie da ,,dlaczego?

bo zamiast dac Ci odmowe w Polsce,moga dac Ci w USA na granicy a wtedy wiecej to kosztuje-bilet,nerwy niz rozmowa o wize..zobacz co sie dzieje na granicy z kanada jak czasami Polakow cofaja a przeciez tam wizy nie trzeba..

mozesz duzo sluchac osob a wazne jest to po co tak naprawde lecisz,jak kto przedstawisz oraz jakie masz plany tam oraz tutaj i tego sie trzymaj ..

To samo zaoproszenie,mozesz wziasc ale juz nie pytaja sie o nie bo nie zaproszenie ma Konsula przekonac a Twoje odpowiedzi i zachowanie ..

teraz jest kolo 10% odmow za wizy,,kiedy ja bylem ten odestek byl prawie 30% i wtedy tez ludzie wizy otrzymywali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...