Skocz do zawartości

Turystycznie Do Chicago


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W tym toku (2010) zdałem maturę, nie dostałem się na wybrane studia, podjąłem pracę i zarabiam na wyjazd do Stanów, a później na studia.. Marzę o wakacjach w Chicago, gdzie mam kumpla z podstawówki, który jest tam już ponad 8 lat..

Nasuwają mi się pytania:

1. Czy mam szansę na dostanie wizy?

2. Gdzie można składać wnioski o wizę (jestem z Podkarpackiego) oraz jaki jest koszt złożenia wniosku?

3. Na jaki okres mogę dostać pozwolenie na przebywanie na terenie USA (tydzień, miesiąc)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zawsze warto sprobowac ale jesli nie masz szkoly to cienko moze byc

2. wejdz na strone http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...rant_visas.html masz tu wszytsko napisane ladnie i jasno. Jesli jestes podkarpacki to po wize do Krakowa (zobacz sobie tam na mapce) koszt wizy masz na stronie.

3. na ile dostaniesz wize zalezy po pierwsze od konsula a po drugie od kolesia na lotnisku w Usa. To on decyduje jak dlugo mozesz zostac w Usa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k11h mozesz dostac wklejke do paszportu na okres paru miesiecy-1 rok a i 10 lat ale juz na granicy moze byc roznie,jak i odeslanie Ciebie z granicy jak wyjdzie ze bedziesz robic,bedziesz nielegalnie itd...Bo to ze masz wklejke do paszportu nie oznacza ze wjedziesz na teren USA...okres pobytu masz podany wyzej ..

aneczka a dlaczego sadzisz ze jak sie nie uczy to ma cienko?>a wiesz ile osob nie dostaje wizy a sie ucza?a no jest ich troche a to ze ktos pracuje to widac ze ma do czego wracac ,co nie oznacza ze sie wyjdzie z wiza,,nauka i praca jest ok ale nadal nalezy przekonac Konsula ze sie na czas wroci i nie bedzie sie robic tam nielegalnie..

k11h masz juz podany link plus poczytaj temat o ds 160 i wszystko bedziesz wiedziec,,osoby z podkarpacia jada po wize do Krakowa,,,tak jest od lat 90-tych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ok, coś już wiem.. W jakim języku odbywa się rozmowa z konsulem? I czy dobrym argumentem na powrót do kraju będzie to, że chcę iść na studia? Pewnie przydałby się jakiś papier, a wyniki dopiero w czerwcu, a ja muszę w maju najpóźniej lecieć do USA bo kolega u którego będę mieszkał przyjeżdża na wakacje do polski ;)

EDIT:

A i jeszcze chciałem dowiedzieć się ile trwa cała procedura u konsula od rozpoczęcia działania do otrzymania pozytywnego/negatywnego wyniku bądź otrzymania wizy (nawet nie wiem pod jaką postacią) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowe mozesz miec po angielsku lub tez po polsku i nie ma znaczenia ktory jezyk wybierzesz ,chyba ze dobrze umiesz j.angielski to rozmawiaj po angielsku

mozesz miec i 1000 papierow ze szkoly i wizy nie otrzymac poniewaz co innego bedziesz miec w reku a bedziesz inaczej sie zachowywac,odpowiadac..mozesz powiedziec ze chcesz isc na studia-jaki kierunek ale czy takie cos przejdzie to zobaczysz po rozmowie ..Tak wiec dobrze sie do tego przygotuj..

A ile takie cos moze wyniesc,wejscie-sprawdzanie dokumentow-odciski palcow oraz rozmowe moze to trwac z 20-30 min do ponad 1 godz jak cos zle bedzie z systemem.Bo i tak bywa czasami..

a na wize-paszport bedziesz czekac z 5 dni roboczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...