Skocz do zawartości

Ir1 Pytanie O Sponsora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam nadzieję, że nie dubluję pytania (bynajmniej nigdzie na takie nie natrafiłam). Chciałabym złożyć petycję I-130 dla mojego męża. Mam obywatelstwo amerykańskie. Od marca 2009 przebywamy w Polsce. Mój mąż przebywał wcześniej w USA prawie 6 lat- przyjechał na wizie J1. Dzięki temu forum dowiedziałam się, że możemy spokojnie starać się o IR1 dla męża. Pytanie tylko, czy mogę go sponsorować jeśli nie pracuję? Mąż ma w Polsce otwartą działalność gospodarczą (usługi), ale niestety interes nie idzie, i nie ma z tego żadnego dochodu. Czy będziemy potrzebować co-sponsora? Jeśli tak, to czy może nim być moja mama, też obywatelka USA, mieszkająca w Stanach, ale nie pracująca... czy mój tata, który ma zieloną kartę (pracuje). Jakie dokumenty są potrzebne, żeby takiego co-sponsora "dodać"? No i najważniejsze: czy te dokumenty są wymagane przy składaniu petycji, czy dopiero przy interview? Z góry dziękuję bardzo za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes sponsorem meza, ale poniewaz nie pracujesz musisz znalesc tzw.join sponsor z odpowiednimi zarobkami ktory pracuje w USA. Ja bylam sponsorem meza mimo ze nie praowalam i dodalam jeszce jednego sponsora. Moze to byc ktos z rodziny albo i nie. Sponsor (czyli Ty) wypelniasz dokumenty i join sposor to robi. Dopiero przy interview pokazujecie roczne rozliczenie wraz ze wszystkimi formami (W2, 1099...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...