Skocz do zawartości

Polska Wiza Dla Obywatela Usa


jkb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wielkie dzięki, to bardzo użyteczne informacje! Mam wątpliwości co do tego:

# In the matter of application for national visa one should submit a prove of sufficient funds (at least 300 zlotys per day) or medical insurance or official invitation to cover medical expenses;

# Reference letter from employer.

- tym razem musi być 300 zł na dzień? no i czemu jest "or medical insurance or official invitation to cover medical expenses"? to brzmi jak "or" do punktu o obowiązkowym ubezpieczeniu...

- niezatrudnieni nie mają możliwości otrzymania wizy?

trochę to dziwne :rolleyes:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wielkie dzięki, to bardzo użyteczne informacje! Mam wątpliwości co do tego:

- tym razem musi być 300 zł na dzień? no i czemu jest "or medical insurance or official invitation to cover medical expenses"? to brzmi jak "or" do punktu o obowiązkowym ubezpieczeniu...

- niezatrudnieni nie mają możliwości otrzymania wizy?

trochę to dziwne :)

Pozdrawiam!

Jedno albo drugie moze byc. Medical Insurance na zagranice nie jest taki drogi. Wychodzi cos 30 na miesac.

http://www.travelmedicalinsurance.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o stan finansów. Czy dana osoba MUSI wykazać te 100/300PLN na dzień, czy może to być również list/zapewnienie, że osoba zapraszająca będzie gościa utrzymywać? Bo tego na tej stronie nie znalazłem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb dawno temu sie pytalem w urzedzie i radze Ci to samo zrobic-isc,zadzwonic ,ze jak dana osoba bedzie miec od nich zaproszenie,bo tam podajesz ze utrzymasz ta osobe to takie cos wystarcza,nie wiem jak sie teraz przepisy zmienily ale kiedys tak to sie dzialo :)

a jakbys sie pobrali w Unii- w Polsce a Ona byla by na wizie wtedy mozna zalatwic jej ubezpieczenie przy Tobie ;) spytaj sie tego w NFZ ;)

przy ruchu bez wizowym takie cos nie przejdzie wiec czasami warto miec wize do Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o stan finansów. Czy dana osoba MUSI wykazać te 100/300PLN na dzień, czy może to być również list/zapewnienie, że osoba zapraszająca będzie gościa utrzymywać? Bo tego na tej stronie nie znalazłem.

Pozdrawiam!

Może to być również list lub zapewnienie. Ale jak cos niech wysle swoje 1040 I pokaze zarobek I na ostatni rok I to pokaze te 100/300pln na dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie teraz stawia sie stemple w ruchu w Schengen?jak sie wlatuje do ktoregos kraju w Schengen to stawiaja tam stempel jesli juz wstawiaja ,bo sa przypadki ze ktos leci z przesiadka w Europie i nie dostaja tam stempla ani tez w Polsce na granicy bo juz wewnatrz Schengen..

jest cos w umowie pomiedzy USA a Polska i to w latach 90-tych ktora ta sprawe jeszcze inaczej reguluje ale z tym nalezy zwrocic sie do strazy granicznej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...