Skocz do zawartości

Maksymalny Pobyt W Polsce Na Zielonej Karcie (2 Letniej)


Eszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po 4 miesiącach od uzyskania GC przyleciałam do Polski, jest sporo spraw do załatwienia (m.in. wymiana dokumentów). Co za ironia, w USA nie moglam dostac pracy a miłość nie wybiera miejsca, wiec musze tu troche nadrobic. W każdym razie proszę o pomoc, jaki maksymalny czas mogę tu spędzić, żeby nie mieć problemów z wjazdem. (180 dni czy rok?) Zastawiałam się skąd urzędnik na granicy wie, kiedy wyjechałam z USA, bo przecież nie zostawiałam na granicy żadnych formularzy. Dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eszka troche bylas i jestes na forum i nie czytalas-nie zapoznalas sie z temat o bialym paszporcie,,raz na tym paszporcie mogla bys byc i 2 lata po za USA i leciec co jakis czas do USA np na wakacje

a tak wszystko teraz pzoostaje w gestii urzednika oraz sedziego jak sprawa pujdzie do sadu imigracyjnego ,bo to ze bedziesz np 6 miesiecy po za USA to za duzo Ci moze nie dac jak urzednik zobaczy ze cos nie gra z Twoimi wjazadami i ze traktujesz GC jako wize turystyczna.

a skad wie ile bylas?wystarczy ze skieruje sprawe do sadu a tam to TY musisz udowodnic ze jestes na stale w USA a nie rzad-sedzia ma cos udowadniac

kolejna sprawa to sa takie cos jak bilety lotnicze i bazy danych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyslalas o nastepnej 10-letniej karcie.Do tego trzeba zlozyc tez stosowne dokumenty i udowodnic ze przez te dwa lata zyliscie razem.Wspolne zdjecia ,rozliczenia podatkowe.

Musisz sie zdecydowac gdzie tak naprawde chcesz mieszkac.Z praca w usa nie jest az tak zle, tylko trzeba dobrze sie rozejzec.Jestes w tej komfortowej sytuacji ze asz GC.Dzieki temu masz wiecej mozliwosci od rodakow pracujacych nielegalnie.

Ja mieszkam w Michigan,mialem oferte pracy w californi na rok czasu ale nie zdecydowalem sie zostawic mojej zony na tak dlugi okres.

Doszedlem do wniosku ze pieniadze to nie wszystko i udalo misie znalezc prace na miejscu.Dla chcacego nic trudnego :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki renox ze o tej 10-letniej wspomniales..

Uwaga: osoby posiadające status rezydenta warunkowego, które we właściwym czasie nie dopełnią obowiązku złożenia podania o zamianę statusu warunkowego na stały będą od początku ubiegać się o wizę imigracyjną.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dla mnie wystarczajaco ciezka sytuacja ze musialam rozstac sie z mezem, nawet na te kilka miesiecy. Ja oczywiscie chce wrocic jak najszybciej, ale musze tu poukladac kilka spraw. Sprawe bialego paszportu nigdy nie bralam pod uwage, poniewaz nie sadzilam ze bede musiala wyjechac na dluzszy okres niz kilka tygodni. Czyli rozumiem, zeby nie przekroczyc polrocznego pobytu w Polsce, czy tak?

Na Florydzie jest bardzo ciezko z praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...