Skocz do zawartości

Ciekawa Sytuacja !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otoz opisze pewna sytuacje, w ktorej sie znalazlem i jak proponujecie zachowac sie w tym przypadku. Zaczolem prace gdzies pod koniec wrzesnia w jednej "firmie", ktora wydawala siebie za on-line pharmacy. pod koniec listopada mialem interview na GC, poniewaz moja zona jest obywatelka USA. Interview bylo rozpatrzone pozytywnie ( tzn tak myslalem), Immigration Officer dal papierek, na ktorem jest napisane ze dnia taikego jest mi przyznana Cond. Perman. Res Status. Nie otryzmalem zadnej pieczatki do paszportu. Zabral mi I-94 i work permit. Powiedzial, iz otrzymam GC w ciagu 3-4 tygodni. Po 3 tygodniach odwiedzili mnie DEA agenci, ktorzy powiedzieli iz on-line pharmacy na ktora pacuje jest nielegalna , sprawdzili moje mieszkanie i dane na hard-drive, takze zabrali pare opakowan tabletek ( fda approved). Porozmawialem z nimi i oni powiedzieli zebym zerwal kontakt z ta pharmacy.

W tym czasie mialem otrzymac GC , ale jej nie otrzymalem, bylem na infopass i otrzynalem odpowiedz, ze moj case jednak nie jest rozpatrzony pozytywnie, i iz decyzja zapadnie w ciagu 2-3 tygodniach. Oznacza to, iz ta cala sytuacja jest powiazana?? i iz moge zzstac deportowany pracujac nanielegalna kompanie nie bedac tego swiadomy?? nie bylem aresztowany, ani nie otrzymalem zadnych zarzutow od DEA. Ale powiedziano mi ze jestem pod federal investigation.

Ponad 3 tygodni zadnego kontaktu ze stony DEA i Immigration. Co mam robic w danej sytuacja, naprawde nie mam pijecia co sie stalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,gdzies ta firme znalazl,czy podpisales z nimi jakas umowe,byles moze juz u prawnika w tej sprawie i co powiedzial?

Moze byc taka sprawa powiazana ,bo majac nawet GC w reku i 10 lat mozesz zostac pozbawiony jej i statusu rezydenta za pewne sprawy prawne.I sa przypadki ze ludzie sa deportowani z USA.

moze zadzwon znow na infopass jesli ten czas minal

skontaktuj sie z prawnikiem od takich spraw jak z DEA oraz prawnikiem od spraw imigracyjnych..

Moze cos napisze Karina tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem po ogloszeniu na craiglist, nie podpisywalem z nimi zadnej umowy, oni mi placili sprawnie ja pracowalem dla nich, wszyskto wygladalo dobrze. Ale ponziej dowiedzialem sie w czym byl problem z ust agentow :(. U prawnika nie bylem, poniewaz nie zostaly mi przedstawione zadne zarzuty i agenci po rozmowach ze mna dali swoj numer zeby w razie czego z nimi skontaktowac sie, i powiedzieli, ze jak bede im potrzebny to zadzwonia. Wiec nie wiem w jakim kierunku tak cala sytuacja zmierza.

Na infopass bylem wczoraj, powiedziano mi przyjsc 1 lutego, dowiedziec sie czy ejst juz decyzja. Wiec naprawde dziwna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie taka dziwna bo jednak cos jest nie tak-cos bylo nie tak i tego musza byc pewni ze jestes czysty bo jesli nie bedziesz to moze byc bardzo nie ciekawie.

To moze idz do adwokata,zobacz co On Ci powie w tej sprawie,jakie sa mozliwosci i wyjscia ..

Dzwon tez do tych agnetow i sie dowiedz jak jest z Twoja sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze sie upewnia prawidlowo ;), poniewaz tak wlasnie jest jak im powiedzialem. Z adwokatem na razie nie ma sensu rozmawiac, poniewaz jestem czysty, nikt nic mi nie zarzucal, ale wydaje mi sie, ze wzieli czas zeby dokladnie wszystko sprawdzic. Wiec bede wiedzial po zachowaniu immigration. Jezeli do 1 otrzymam jakies wiadomosci to jest ok :( ale bylbym wdzieczny gdyby Karina jeszo jakies swoje sugestie napisala :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie jak to normalnie wyglada, ale chyba zawsze sa jakies umowy, gdy ktos kogos zatrudnia, wiec tutaj ewidetnie cos jest nie tak. Ciekawe czy placili za ciebie podatki, badz czy sam je placiles, bo do gry zawsze moze sie wlaczyc IRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEA FBI i USCIS wiaza sznurki. Takie on line farmacje to potencjalne "podpadajace" firmy. Czy wiesz cos o nich wiecej siedziba telefony do siedziby kto cie zatrudnial itd. itp.

Moze rownie dobrze byc gangiem przemycajacym/pioracym kto jeszcze wie czym.

Widocznie rzadza pieniadza odebrala ci rozum, zeby to wszystko sprawdzic zanim sie zatrudnisz.

Mam nadzieje ze wszystko sie wyprostuje ale kto wie moze byc cienko jak sie okaze ze firma to lewizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeszcze nic nie placilem, pracowalem dla tj pharmacy tylko 2,5 miesiaca, z podatkow trzeba sie rozliczyc pod koniec marca , wiec bede to robil w czasie wyznaczonym dla takich spraw.

Ale czy ktos wie, jakie moga byc konsekwencje?? Poniewaz gdyby sprawa byla powazna, napewno by mnie nie puscili tak latwo. Ale skoro juz 3 tygodnie i nic zadnej wiadomosci, to znaczy ze nie jest kiepsko. Naprzyklad jesli pracujac dla tej pharmacy zlamalem prawo , ale bylem tego nie swiadomy. Czy jest szansa, ze zostanie to wybaczone, czy raczej czeka mnie sad imigracyjny i deportacja?? I ile czasu trwaja takie procedury??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...