Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna Za Tzw Zieloną Kartę


Jolanta12

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego się tutaj zarejestrowałem i chciałem się dowiedzieć konkretnych informacji od osób obytych. Byłem przekonany, że jeśli zniosą wizy to wszystkie (tak przynajmniej wyczytałem na większości forach). Teraz przynajmniej mnie oświeciłeś i wiem. Wiesz.. Obecnie nie będę się starał o wizę, bo wiem, że jej nie dostanę, bo nie mam żadnych argumentów o tym, że wrócę do Polski. Tak jak napisałeś. Obecnie mało mnie łączy z Polską. Będę próbował w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

bo malo gazety o tym pisza,malo sie mowi w tv o tym wiec jak maja ludzie sadzic :P..

no ale moze jak blizej bedzie tego ruchu to cos wiecej bedzie sie pisac .

dobrze ze sie pytasz,ze chcesz cos wiedziec i ze masz tutaj jakies odpowiedzi ,mozesz cos wybrac-mozesz cos zaczac szukac -robic w tym kierunku aby wyjechac i byc legalnie.

jak masz jakies pytania to poczytaj forum-jak cos nie bedzie jasne to pytaj sie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się tutaj zarejestrowałem i chciałem się dowiedzieć konkretnych informacji od osób obytych. Byłem przekonany, że jeśli zniosą wizy to wszystkie (tak przynajmniej wyczytałem na większości forach). Teraz przynajmniej mnie oświeciłeś i wiem. Wiesz.. Obecnie nie będę się starał o wizę, bo wiem, że jej nie dostanę, bo nie mam żadnych argumentów o tym, że wrócę do Polski. Tak jak napisałeś. Obecnie mało mnie łączy z Polską. Będę próbował w przyszłym roku.

Wiesz co mi tez ludzie mowili: nie masz szans na wize ,nawet sie nie staraj.A jednak za drugim podejsciem dostalem.

Dlatego nigdy nie mow nigdy. Jak nie sprobujesz i nie bedzie Ci zal tych 100$ to sie nigdy nie dowiesz.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze po 1 nikt tutaj niemowi ze nie ma szans a ma male a to duza roznica jest ...

kolejna sprawa to placi sie teraz 140 dol -po przeliczeniu na zlotowki za wize i jesli kogos jest stac na taka kwote,plus dojazd to niech probuje ale z drugiej strony znow mozemy nie wejsc do programu bezwizowego jak tak kazdy bedzie chodzic ,tak pisali w Czechach w gazetach aby takie osoby nie szly po wize i odnioslo to pewien skutek i weszli do ruchu bezwizowego..

I teraz nie wiadomo co jest lepsze dla danych osob..isc czy tez nie isc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a jak bedzie razy 2-3 taka suma ?bo moze nie dadza za 1 razem wizy?a do tego jak moze rodzina pomoze w noclegu -posilku to po co miec duzo kasy na wyjazd do USA,aby wystarczylo na wize i bilet i tyle,,sa tacy przeciez ze tak wlasnie leca-lecieli do USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wize jaka?

bo na 1 rok to mozesz wyjechac aby sie uczyc a to jest wiza studencka ..

Jolanta jest cos takiego jak odciski palcow i jak sadzisz dowiedza sie pewnych spraw w Ambasadzie lub tez na granicy czy tez nie,,sama tez musialas zlozyc odciski palcow jak sie staralas o GC..wiec czy system tego nie zobaczy?to jest wszystko powiazane ze soba...

masz racje ze gdzie indziej sie idzie po wize turystyczna a gdzie indziej po GC ..

Witaj Sly6! Ja sie nie dopytywalam tej kobiety bo mnie to za bardzo nie interesowalo. Ja chce wszystko legalnie, bo tak jak mowiles maja moje odciski palcow. Mam zamiar zadzwonic do ambasady ale nie wiem dokladanie jak sie do tego zabrac. Bede wdzieczna jak ktos mi podpowie a jesli nie to tez dziekuje za dobre checi. I mam prosbe do innych nie zmieniajcie tematu jesli wchodzicie na cudzy, mozecie przeciez napisac oddzielnego posta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl juz taki temat podobny co zrobic aby oddac GC a dostac wize turystyczna

do tego masz to opisane na stronie Ambasady USA..jak oddasz ten papier w Ambasadzie i bylo pare przypadkow takich ze zaraz potem ludzie poszli po wize turystyczna i ja dostali.

ze strony Ambasady USA:

Czy możliwe jest zrzeczenie się statusu stałego rezydenta?

W celu zrzeczenia się statusu stałego rezydenta należy wypełnić wniosek I-407, Abandonment of Lawful Permanent Residence i złożyć go razem z “zielona kartą” w Sekcji Imigracyjnej Ambasady USA w Warszawie. Wnioski przyjmowane są codziennie, za wyjątkiem polskich i amerykańskich świąt w godzinach 13.30-15.00

Uwaga: Zrzeczenie się statusu stałego rezydenta nie oznacza automatycznego prawa do uzyskania wizy nieimigracyjnej, o którą należy się ubiegać na zasadach ogólnych.

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

1 temat z wielu jak to zrobic

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=17115&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zrezygnować z GC ale czy w zamian otrzymam wizę turystyczną na nieokreślony czas?

Nie, poniewaz nie istnieje zaden zwiazek pomiedzy twoja rezygnacja z zielonej karty a zasadami przyznawania promes wiz turystycznych.

Dodatkowo - nie ma "wizy turystycznej na nieokreslony czas".

Zawsze (po zrzeczeniu) mozesz starac sie o turystyczna, ale nie ma zadnej gwarancji ze ja dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...