Skocz do zawartości

Karalność I Zakaz Wjazdu Do Usa


oskar2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jesli ktos się orientuje to bardzo prosze o odpowiedz na nurtujące mnie pytanie.

Mój mąż dostał odmowe wizy immigracyjnej gdyż wcześniej był wpisany do KRK.

W tej chwili wpis juz jest wymazany od 5-lat.

Dokładnie byłto wyrok - warunkowe umorzenie postepowania, wyczytałam coś takiego:

"Czy warunkowe umorzenie postępowania figuruje w Krajowym Rejestrze Karnym?

Tak. Zgodnie z art.1 ust.2 pkt 2 ustawy z dnia 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym:

” W Rejestrze gromadzi się dane o osobach przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe.”

Jednak osoba taka , mimo figurowaniaw KRK , jest osoba niekaraną w rozumieniu przepisów."

Z tego wynika, że mimo wszystko w Polsce niebył karany, ale według prawa amerykańskiego ten czy zalicza się do tzw. moral turpitude ???

Prosze o odpowiedz,

Dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenie ze cos jest wymazane w Polsce bo w Polsce sa inne przepisy niz w USA

I jesli wtedy dostal odmowe to tym bardziej teraz moze dostac ,jesli juz taki wpis jest w aktach-w systemi i zadne zaswiadczenie o niekaralnosci w tym nie pomoze ..

Wiec takie cytowanie artykolow nic tutaj nie da,chyba ze cos znajdziesz w prawie imigracyjnym ale USA ...

Znacie dobrego adwokata ?

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=14945&hl=

widze ze byl adwokat,byl waiver ale nic sie nie udalo zrobic wiec moze poszukac innego adwokata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mamy adwokata, ale jak narazie tylko czekamy.

Na złożenie waiver mąż mial czas do roku czyli do 23 listopada 2010 i mój adwokat pomimo naprawde bardzo wielu ponagleń dopiero wypełnił papiery i odesłał mężowi do Polski 4 dni przed końcem tej daty...Mąż oczywiście w przedostatni dzień zajechał do ambasady a tam...nie przyjeli wniosku. Od tej pory (już prawie dwa miesiące) mój adwokat ciągle mnie zbywa, nie wiem wogóle co mam robic trwa to już łącznie przeszło 5-lat :-(

Ja osobiśćie już jestem tym bardzo zmęczona i nawet juz nie widze jak to zakączyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a macie na oku innego adwokata,skad go wzieliscie,kto Wam go doradzil?czy On zajmuje sie prawie wszystkim czy tez tylko prawem imigracyjnym..

a tak to pozostaje czekac na odpowiedz z Ambasady-Wiednia jak bedzie ze sprawa.

To jest mój drugi adwokat, bo niestety ten pierwszy nic nie zrobił i praktycznie straciłam tylko niepotrzebnie czas i pieniądze. Oczywiście tego pierwszego sama wybrałam i wiem, że to tylko moja wina. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że ten waiver to bardzo ciężka sprawa i byłam tak naiwna,że we wszystkim zaufałam adwokatowi a ten niestety nawet nie umiał nic zrobić. Po prawie 4-latach zmieniłam adwokata i znów mam wrażenia, że trace tylko czas i niestety następne pieniądze. Panią adwokat poleciła mi osoba z tego forum ja zanim się do niej udałam poczytałam dużo. Pani napewno zajmuje się takimi sprawami, ale tak jak wspomniałam na samą forme o waiver musiała się co chwila przypominać wkońcu jak ją juz mąż otrzymal (po 11miesiącach) to niestety nie przyjeli wniosku w ambasadzie w Warszawie. W tej chwili moja Pani adwokat nadal nic nie robi. Miała się dowiedziec wszystkiego dlaczego aplikacja została nie przyjęta itp. ale czekam już od listopada a ona nic. Wczoraj już zdecydowałam, że nie będe dłużej czekac na telefon od Pani adwokat tylko kategorycznie kazałam zrobic sobie wizyte i musze z nią porozmawiac. Dodam, ze jak narazie to na kazdy moj telefon sekretarka Pani adwokat zapewniala mnie, ze oddzwoni do mnie i nic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...