Skocz do zawartości

Przyjazd Do Usa I Co Dalej


djmax28

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że c4r0 bardzo dobrze zrozumiał twoją wypowiedź.

Świat jest wolny, ale kraje mają prawo bronić się przed zalewem ludzi z innych państw. Polska też do takich krajów należy, bo nie może do nas przyjechać każdy, kto tylko będzie miał ochotę i zostać na zawsze, bo tak mu się chce. Musi przejść pewne procedury. I tak samo jest w też w USA.

A ta kobieta, jeśli ma zieloną kartę (ale nie tą warunkową, dwuletnią - zakładając, że dostała GC przez małżeństwo) lub nabyła już prawa obywatelskie, czyli ma uregulowany swój status w USA, to jak najbardziej może sprowadzić Polaka legalnie.

Za pomoca wizy narzeczeńskiej (choć nie wiem, czy to obowiązuje w przypadku rozwodników), lub małżeńskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mieszka w USA ponad 6 lat ma własny dom i 2 dzieci jej były mąż jest wojskowym więc dostaje wsparcie od armi na dzieci i tyle wiem, szczegółów sie nie pytam bo nie wypada.

Ale chyba musi byc legalnie skoro ma dzieci, pracuje ma dom itd.

A co jeśli wyśle zaproszenie do USA czy w takiej sytuacji wizę dostanie się szybciej i czy są szanse na jej otrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli wyśle zaproszenie do USA czy w takiej sytuacji wizę dostanie się szybciej i czy są szanse na jej otrzymanie.

O jaką wizę tu pytasz?

Żeby dostać wizę turystyczną, niepotrzebne jest żadne zaproszenie. Niczego nie gwarantuje.

A to, że ktoś ma dzieci, pracuje, ma dom, to wcale nie znaczy, że jest legalnie. Ot, taki absurd.

Choć jeśli jej mąż jest wojskowym, to są szanse, że wszystkie formalności są dopełnione.

I teraz musisz się zastanowić, o jaką wizę chcesz się starać.

Turystyczną czy imigracyjną.

Bo to dwie zupełnie różne sprawy i obowiązują w nich zupełnie inne procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaproszenie nie pomaga w dostaniu wizy-nic nie przyspiesza ..

Mowisz ze nie wypada sie pytac ale od tego duzo zalezy,,wystarczy ze ma GC i wtedy oczekiwanie na GC bedzie dluzsze niz przy obywatelstwie ..

kolejna sprawa to jak nie bedzie miec dochodu to trzeba bedzie poszukac wspolsponsora na sponsorowanie takiej osoby jak Ty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dowiem się to napisze.

Ale tak przy okazji. Słuchajcie kwestia jest tego typu. Osoba ubiegająca sie o wizę turystyczna czy narzeczeńską musi pokazać dokument o niekaralności i pytanie następujące. Jesli wszystkie postępowania karne z przed kilku i sprawy cywilne które zostały wymazane bo minął okres (zawieszenia kary) albo wszelkie płatności z tytułu wyroków (jak grzywna) zostały pospłacane to KRN wiadomo że nie wykaże nic no bo jak jesli nic juz nie ma a więc osoba taka jest czysta i nie ma się co bac że wizy niedostanie czy tak?? (nie ważne jakiej wizy)

Przecież za młodu wiele dziwnych rzeczy się robiło jak kradzież w sklepie (z głupoty) itd jak to rozpatruje urząd imigracyjny??I najważniejsze jak np mój kolega ma zaległości w banku chce jechać do USA na wizie turystycznej zarobić (nielegalnie) i spłacić to czy sprawy komornicze tez sa brane pod uwagę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co jest dla polski wymazane dla USA tak nie jest ale o tym poczytasz na stronie Ambasady USA oraz na forum bo chyba czytales juz takie watki,,

Bo w Polsce mozesz takie cos zaznaczyc ze nie byles karany ale w USA jak sie dowiedza ze Ich oszukales to mozesz zapomniec o GC -obywatelstwie ,wizach itd

dlatego tez Ambasada chce zobaczyc co sie stalo z taka osoba,jakie miala wyroki,czy zrozumiala pewne sprawy i co robila czy tez znow to samo robi,,najgorsze co moze sie przytrafic to olewanie tego ze nic sie takiego nie stalo i ze to bylo za nic..

I teraz od rozmowy,od czynow-wyroku oraz zachowania zalezy czy taka osoba dostanie wize turystyczna,narzeczenska ....

co do spraw dlugow -komornika to nic mi o tym nie wiadomo-mozna napisac do Ambasady jak to widza ..

jak kto z ta karalnoscia w USA i rozmowa z Konsulem

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=14945&hl=

bo Ty sie starasz o wize do USA a nie do Polski czy tez innego kraju wiec bierze sie pod uwage prawo USA a nie to co jest w Polsce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumie a więc jesli taki dokument ambasady mi da i ja go wyśle do NKN i w odpowiedź będzie że nic nie ma to jak niby konsul będzie wiedział?? Potrzebowałem teraz do pracy o niekaralności i na formularzy zwrotnym była informacja że czysty!!!!

Ale abstrahując od tego rozumiem że należy samemu powiedzieć konsulowi że z dwie czy trzy sprawy cywilne były czy tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo takie masz pytanie w formularzach czy miales cos nie tak z prawem i jak napiszesz ze nie miales,podpiszesz sie pod tym a to wyjdzie -sa pewne sposoby aby wyszlo ,to za klamstwo masz nie wesolo..bo nadal myslisz ze takie jest prawo w USA,a tak nie ma ,ale masz to opisane wyzej w linku-tam masz inne prawo niz w Polsce.

masz tez to opisane na stronie Ambasady USA co masz wziasc na rozmowe z Konsulem

na samym koncu tej strony masz takie cos opisane

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...ments.html#inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź szczerą i konkretną. I doskonale cie rozumiem ja mam te same przemyślenia co ty.

Chodzi mi o to żeby znaleźć legalny sposób aby tam pojechać i mieszkać, na tym forum natomiast większość pisz o nielegalnym pobycie i tez ich rozumiem bo choć świat jest wolny i każdy powinien mieszkać tam gdzie chce to tak nie jest.

A więc jeśli możesz poradzić jak wyjechać do USA legalnie i legalnie zamieszkać to napisz.

To jest witryna, ktora odpowie ci na twoje pytania

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...