Skocz do zawartości

Camp A Teraz Au Pair


Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim. widziaałam już podobny teat ale to było kilka lat temu więc postanowilam go odświeżyć. w minione wakacje (2010) byłam w USA z programem Camp America. wizę J1 dostałam bez problemu. teraz aplikwałam a wyjazd au pair. plaowana data wylotu to 7.marca. jestem studentką ale postanowiłam wziać dziekankę. i stąd moje pytanie. czy istnieje ryzyko na nieotrzymanie j1 skoro tak "odrazu" z programu cap chcę pojechać na au pair?

bede wdzieczna za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odp.

a możesz mi jeszcze powiedzieć, czy jest jakiś minimalny okres czasu między wygaśnięciem j1 a ubieganiem się o kolejną j1? gdzieś przeczytałam, że to 90 dni ale nie jestem pewna.

poza tym moja wiza była ważna od 5.06 do 4.10, ale expiration date to 7.11. czyli w przypadku, gdyby ten 90 dniowy okres obowiązywał to liczy się on od 4.10 czy 3.11?

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Minimum period in home country

Applicants who have participated in another J-1 program (e.g. CIEE Internship USA) must remain in their home country (or country of study) for a minimum of 90 days before participating in the Work & Travel USA program."

rozumiem, że tu końcówka dot. W&T, ale widziałam juz podobny "przepis" dot. jakiegokolwiek programu j1. z drugiej strony interpretując to dosłownie to nie dotyczy to ubiegania się o wizę a czasu pomiędzy uczestnictwem w jednym a drugim programie a to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...