Skocz do zawartości

dokumenty do wizy dla dziecka,


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

czy ktoś może był w podobnej sytuacji jak ja. Otóż nie wiem jak mam się ubiegać o wize dla dziecka, jeśli mam wurok sądu ograniczający prawa rodzicielskie ojca. Czy taki dokumnet wystarczy, czy też jest potrzebne pozbawienie praw rodzicielskich ojca. Może ktoś był w podobnej sytuacji lub zetknął się z nią w życiu. Nadmieniam, że ja posiadam wize turystyczną i rzeczywiście wyjeżdzam tylko w cleach turystycznych, najczęściej na tydizeń lub dwa. Proszę o komentarze w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdego dziecka ubiegającego się o wizę należy ustalić termin spotkania z konsulem.

Dzieci poniżej 10 roku życia nie muszą przychodzić na spotkanie osobiście. Obowiązkowo na rozmowę z konsulem muszą stawić się obydwoje rodzice dzieci do 16 roku życia, przedstawiając swoje dowody odobiste, paszporty oraz odpis zupełny aktu urodzenia dziecka. Jeśli prawa rodzicielskie przysługują tylko jednemu z rodziców lub innym opiekunom, należy przedstawić odpowiednie dokumenty z sądu. Jeśli jedno z rodziców nie żyje, należy przedstawić akt zgonu.

http://poland.usembassy.gov/poland-pl/visa...a_children.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie sprawa ma dopiero się zacząć i nic jeszcze nie jest postanowione w sądzie.ja osobiście myślę że całkowite pozbawienie praw rodzicielskich ojca w sądzie jest trudne i wymaga czasu ale dla ambasady usa jest to jakims argumentem jeśli chodzi oto aby dziecko dostało wizę bez zgody i obecnosci ojca. co ty o ty o tym myślisz iczy już próbowałas w ambasadzie odpisz rusałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie mam paszport przyznany przez sąd rodzinny.

nadal jestem w trakcie rowodu. świadkowie są konieczni jeśli chcesz coś wywalczyć. ale wiadomo że wtedy przedłuża się wszystko. ograniczenie praw ojca jest praktycznie zawsze kiedy przy matce zostaje dziecko i jest pod jej opieką. chodzi o to że jeśli między stronami nie ma porozumienia wtedy sąd orzeka o tym kto decyduje o sprawach dziecka. ojciec wtedy ma prawo do decydowania o istotnych sprawach, tzn. leczenie, szkoła itp. ale w praktyce polskiej i tak nie ma to większego znaczenia. to są sprawy długotrwałe i kosztowne. jeśli możesz się dogadać proponuje nie wchodzić na drogę sądową.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...