Skocz do zawartości

Dziecko Paszport Usa, Rodzice Polski - Podróz Do Usa Na Wakacje


japi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
USA to nie Kanada ze przyjmuja osoby zyjace bez slubu a bedace ze soba...

I teraz jesli prawo sie nie zmieni to trzeba spelnic te warunki jakie sa i tyle...

na jakiej stronie takie cos czytales?moze czytaj strony rzadowe ...

Nie pamiętam dokładnie jaka to była strona, ale wyczytałem na niej to o czym pisałem wyżej. W takiej sytuacji chciałbym przeprosić wszystkich, że wprowadziłem was w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie jaka to była strona, ale wyczytałem na niej to o czym pisałem wyżej. W takiej sytuacji chciałbym przeprosić wszystkich, że wprowadziłem was w błąd.

shev17- poprostu się pomyliłeś :) . Ale przeczytaj tą stronę to będziesz wiedział dokładnie co i jak http://forumprawne.org/prawo-miedzynarodow...elstwo-usa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Dziecku nie trzeba wyrabiać polskiego paszportu ale warto wyrobić (może wrócić do PL na polskim paszporcie)- koszt wyrobienia paszportu dla dziecka to TYLKO 70 złotych

- pytanie bez sensu i śmieszne ( jak można wyrabiać dziecku wizę amerykańską do Stanów skoro jest obywatelem USA) :)

2.Do USA dziecko wjeżdża na paszporcie amerykańskim

3 . " O mój Boże " jakie problemy ???????

Cześć, dzięki za odpowiedź. Zgadzam się, że pytanie może wydawać się absurdalne, ale zadzwoń pls na infolinie Straży Graniczej i zobacz co Ci powiedzą. ;)

Podobno:

Wg prawa obywatel polski (nawet jeśli ma dodatkowo obywatelstwo jakiegokolwiek innego kraju) może opuścić kraj tylko jako Polak a co za tym idzie wylegitymowac się polskim paszportem. Nie można inaczej pod karą grzywny a na Okęciu np. pod karą nie wpuszczenia do samolotu. Dziecko obywateli polskich jest Polakiem, a więc sam rozumiesz problem.

Też byłem bardzo zaskoczony tym absurdem, stąd zwróciłem się do Was o opinie.

Zapytałem też wyraźnie SG, czy skoro dziecko musi opuścić kraj na polskim a jedzie do USA, to czy wystarczy pokazać polski paszport bez wizy + paszport USA (jako potwierdzenie spełnienia warunków wjazdowych).

Odpowiedź: Straż G. ma obowiązek sprawdzić, czy podróżujący posiada wszystkie niezbędne doc do wjazdu do kraju docelowego. Obywatel Polski musi mieć wizę. Jeśli dziecko nie będzie miało paszportu polskiego i wizy USA, zostanie cofnięte z Okęcia.

Pls o komentarz. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedziesz leciec bezposrednio z Okecia lotowskim samolotem to jest cos takiego jak dobrowolna odprawa i tam jest urzednik z Ambasady ktory wrazie czego powie komu trzeba jak jest

zobacz ile osob leci z polskim paszportem oraz w reku z zielona karta i wtedy co?a no pokazuje paszport polski oraz GC ze moze leciec do USA bez wizy ..

i tak samo masz z paszportem amerykanskim ze nalezy pokazac polski paszport oraz wazny paszport amerykanski..

dlatego masz napisane ze

ma obowiązek sprawdzić, czy podróżujący posiada wszystkie niezbędne doc do wjazdu do kraju docelowego

a takim dokumentem jest paszport amerykanski tego nalezy sie trzymac'

jak masz jakies ale mozesz pisac do Ambasady USA lub tez dzwonic na placowki na Okeciu SG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda. to ma sens i stąd też było moje pytanie do SG, ale ich odpowiedź była taka jak napisałem. Zakładam, że po prostu ktoś był tam akurat niezorientowany, bo pytanie było wyraźne i grzecznie zadane, aby nie rozbudzić urzędniczej złości.

To co piszesz jest logiczne i też tak myślałem do momentu kontaktu z SG.

A, nie będę leciał LOT-em, ale to tu nie ma znaczenia. Agent Handlingowy w porcie wylotowym sprawdza dokumenty potrzebne od final destiantionon. Dlatego też, nawet jak lecisz przez Madryt do Miami, to i tak w check-inie sparwdzą Twoją wizę (lub tak jak powiedziałeś GC, albo ... paszport USA, jeśli mamy rację:)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dzięki za odpowiedź. Zgadzam się, że pytanie może wydawać się absurdalne, ale zadzwoń pls na infolinie Straży Graniczej i zobacz co Ci powiedzą. :)

Podobno:

Wg prawa obywatel polski (nawet jeśli ma dodatkowo obywatelstwo jakiegokolwiek innego kraju) może opuścić kraj tylko jako Polak a co za tym idzie wylegitymowac się polskim paszportem. Nie można inaczej pod karą grzywny a na Okęciu np. pod karą nie wpuszczenia do samolotu. Dziecko obywateli polskich jest Polakiem, a więc sam rozumiesz problem.

Też byłem bardzo zaskoczony tym absurdem, stąd zwróciłem się do Was o opinie.

Bo Polska to jest bardzo dziwny kraj i absurdy w tym kraju to standart.Przeczytaj tu: http://www.poradniksukces.com/jmainp/index...9&Itemid=67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...