Skocz do zawartości

Slub Z Green Card Holder


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Moj narzeczony i ja mamy zamiar sie pobrac w May,2011. On ma zielona karte(10 letnia) ja jestem na F1 juz 4 rok...wiza mi sie konczy December,2011. Aby zlozyc papiery o obywatelstwo moj narzeczony musi czekac do April 2012. Czy jesli sie pobierzemy ja automatycznie aplikuje o permanent residency?Wiem,ze musialabym utrzymywac legalny status do czasu az dostane zielona karte...co slyszalam moze nawet potrwac 7 lat! Czy ktos moze mi powiedziec czy ja mam jakiekolwiek mozliwosci uzyskania green card w krotszym czasie niz kilka lat? Chcialabym isc do szkoly i zrobic BS ale nie stac mnie na placenie out of state tuition...zauwazylem ze niektore szkoly maja specjalne petycje o in state tuition dla osob ktore oczekuja na stala residency... tylko nie jestem pewna czy by to takze dotyczylo mnie..

Prosze o pomoc!

Dziekuje,

Natasha07va

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz inne drogi

poczekac na obywatelstwo meza i wtedy zlozyc papiery

moze tez zlozyc papiery na Gc dla Ciebie zaraz po slubie ale wtedy jak On dostanie obywatelstwo wtedy Twoja sprawa powinna przejsc do innej kategorii wizowej jak poinfomujecie o tym urzad imigracyjny i wtedy takie GC szybciej dostaniesz niz te 7 lata ,,no ale gdzie slyszalas ze tyle moze trwac oczekiwanie,widzialas moze biuletyn wizowy?moze zobacz ..

a co do szkoly to moze chodzic o rezydencje ale danego stanu ,spytaj sie dobrze czy o takie cos chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...