Skocz do zawartości

Kilka Pytań Od Zielonego Człowieka.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry przepraszam, jeśli osadziłem wątek w złym dziale, ale jestem na tym forum pierwszy raz.

Dlaczego piszę tutaj? Bo poczytałem kilka tematów i widzę, że ludzie są tu przyjemni i pomocni.

Od razu piszę, że jestem zielony w temacie wiz.

Sytuacja jest taka.

Ciocia (siostra mojej mamy) złożyła jakieś papiery ponad 10 lat temu w ambasadzie o przyjazd mojej rodziny.

Jestem 1 synem. Podczas tych 10 lat urodziło się jeszcze dwóch braci. Obecnie w USA mieszkają 3 siostry mojej mamy.

I tu mam kilka pytań.

1. Czy te wszystkie dokumenty są w sprawie zielonej karty czy jakiś stały pobyt?

2. Czy urodzenie się 2 nowych członków urodziny wpływa jakoś na to wszystko?

3. Jak jest ze szkołą? Obecnie jestem w 2 klasie LO (18 lat). Słyszałem od kilku osób, że warto skończyć szkołę w Polsce.

4. Obecnie zdaję prawo jazdy w Polsce. Czy zdane prawko liczy się jakoś w USA?

5. Ciotka mówiła coś o roku do wyjazdu po jakiejś rozmowie. Znaczy się, że cała rodzina ma rok czasu, aby załatwić wszystkie sprawy i wyjechać. O co biega?

6. Gdzieś mam jakieś papiery, które ostatnio przyszły z ambasady to dam znać co to jest.

Na prawdę jestem zielony w tych sprawach i nie wiem co gdzie i jak.

Miło by było jakbyście podali jakieś przydatne linki do poczytania o tym z jakimiś wyjaśnieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiza na pobyt dostaje sie na rozmowie w Ambasadzie a po przylocie po jakims czasie dostaje sie GC,,wiec najpierw musi byc wiza na pobyt staly

kolejna sprawa to zgloszone sa te dzieci do petycji ?czy tez nie,jak nie to radze to zrobic jak najszybciej aby wszyscy mogli wyjechac ..ale wtedy oplaty beda razy tyle osob ile jest wpisanych,to samo ze sponsorowaniem ze jak byly 3 osoby podane a teraz doda sie kolejne to wtedy trzeba bedzie sie wykazac wiekszymi zarobkami bo bedzie razy 5 a nie razy 3.ale to dotyczy Twoje Cioci a nie Was..jak nie bedzie mogla wykazac sie srodkami wtedy musi poszukac wspolsponsora ktory bedzie musial podpisac papiery...

a jak jest z Twoim jezykiem angielskim.,czego sie uczysz w Polsce a co chcesz robic w przyszlosci,jak nawiazujesz kontakty?bo mozesz pojechac do USA ,wodebrac GC i wrocic do Polski aby dokonczyc szkole ale z bialym paszportem ktory wyrobisz w USA dla takich osob jak TY,,wpisz sobie w szukaj na forum bialy paszport i zobaczysz co Ci wyjdzie..

tutaj tez masz takie cos opisane

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...t_resident.html

Co do wyjazdu to masz 6 miesiecy na to

http://polish.poland.usembassy.gov/poland-...ntering_us.html

a no daj znac co tam masz napisane w papierach bo to moze byc wazne,nie wykluczone ze Was zapraszaja na rozmowe lub tez cos innego

co do prawa jazdy to mozesz wyrobic je w Polsce ale tam i tak musisz je robic od nowa wiec co zrobisz to Twoja sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do nich tzn do kogo ma dzwonic?

jak te osoby nie sa dodane a przyjdzie czas na rozmowe to Oni nie poleca bo nie beda w petycji ..wiec takie cos jest wazne aby sprawdzic juz teraz.

a mature kiedy piszesz>jak w tym roku to nawet jak bys mial rozmowe za tydzien to bys sie wyrobil z matura i wyjechal na czas,,masz na to 6 miesiecy od dostania wizy na pobyt staly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do nich tzn do kogo ma dzwonic?

jak te osoby nie sa dodane a przyjdzie czas na rozmowe to Oni nie poleca bo nie beda w petycji ..wiec takie cos jest wazne aby sprawdzic juz teraz.

a mature kiedy piszesz>jak w tym roku to nawet jak bys mial rozmowe za tydzien to bys sie wyrobil z matura i wyjechal na czas,,masz na to 6 miesiecy od dostania wizy na pobyt staly.

Znalazłem jakieś papiery.

Nagłówek mówi:

U.S Department o State National Visa Center

Immigrant Visa Application Processing Fee Bill Invoice

i pod spodem mam przykładowo:

NVC Case Number: jakiś numer

IV Invoice for: Imię mojej mamy

Beneficiary I.D.: ponownie jakiś numer

Invoice Date data

Amount Due: $400.00

Invoice I.D. Number: ponownie jakiś numer

Każdej aplikacji mam 3 kopie. Zawarty jestem ja, ojciec i matka.

Z tego co się dowiedziałem, mama wysyłała akty urodzenia moich braci do cioci i takie same dokumenty załatwione są również dla moich braci. Do tego takie same dokumenty przychodzą do mojej cioci.

Danych dokładnie nie podaję ze względów wiadomych.

Dodatkowo posiadam dokument, który wg przypisań ma wypełnić moja mama.

U.S. Department of State

CHOICE OF ADDRESS AND AGENT

for immigrant Visa Applicants

Pod spodem są do zaznaczenia i wypełnienia 4 opcje (zależnie od wyboru)

1. I appoint .... as my agent or attorney to receive mail about my application Mail from the U.S Department of State concerning my immigrant visa application should be sent to ... .

2. I do not appoint an agent or attorney to receive mail about my application. Mail from the U.S. DOS concerning my immigrant visa application should be sent to me at:

3. I have already legally immigrated to the U.S. and do not need to apply for any immigrant visa. I received my Green Card trough the ... (city) USCIS office. My A# is ...... .

4. I no longer wish to apply for an immigrant visa.

itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...