Skocz do zawartości

Wybór Kierunku Studiów


Sleak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do Was dwa pytania... Mianowicie jaki kierunek studiów wybrać, aby bez dodatkowych szkoleń można było pracować na terenie USA? Chodzi mi głównie o kierunki związane z naukami ścisłymi, gdyż najlepiej się czuję w takich dziedzinach i z tego jestem dobry ;) . Drugie pytanie jest takie: czy mogę wziąć ślub z kuzynką która ma obywatelstwo w USA?

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a jakie studia masz na mysli?

bo juz masz odpowiedz co do architekta.

co do slubu z kuzynka to wejdz na strone danego stanu i sam zobaczysz czy mozesz takie cos zrobic\

chyba ze potrzebujesz pomocy to napisz jaki stan mamy sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o architekturze się już dowiedziałem, i raczej było by ciężko skończyć coś w USA... Ponieważ moja rodzina nie jest biedna, ani też przesadnio bogata, wybieram studia w Polsce. Moim marzeniem jest zamieszkać w USA i wszystko będę robił, aby się spełniło. Chodzi mi o coś związanego z naukami ścisłymi, a najlepiej także z motoryzacją i techniką, lecz nie koniecznie. Chodzi mi o stan Illinois, konkretnie o miasto Chicago. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór studiów pod kątem możliwości późniejszej pracy w USA to "trochę niemądry" pomysł... Powinieneś studiować to, co na prawdę lubisz, i starać się być w tym najlepszym. Jak będziesz bardzo dobry to będziesz mógł pracować wszędzie. Z kierunków technicznych to mógłbyś np. zrobić magistra z mechaniki, elektroniki, informatyki (programowanie), ale musisz być w tym dobry, żeby pracodawca w USA, mimo dodatkowych formalności i kosztów, wolał zatrudnić Ciebie zamiast jakiegoś miejscowego kolesia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za słowa otuchy.. Wchodzi w grę taki zawód jak inżynier maszyn, ale coś w kierunku motoryzacji bo to na prawdę kocham ;). Czy znacie może jakieś ciekawe kierunku w których jest dużo przedmiotów ścisłych, coś związanego z motoryzacją, w którym zawodzie ludzi jest mało i jest to coś dosyć trudnego(chcę sobie postawić jakiś cel, im trudniejszy, tym lepszy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega od Taty właśnie jest technologiem w Fiacie i z tego co odpowiadał zajmuje się bardzo ciekawymi rzeczami. Do tego podobno trzeba mieć łeb takich osób jest nie wiele. Muszę się go spytać, jakie studia skończył. Dzięki za odpowiedź, i jeszcze mam pytanie.Czy da się w jakiś sposób zwiększyć szanse na otrzymanie zielonej karty? Oraz na jaki okres jest wiza pracownicza? Wyczytałem, że jest tak:

"Wiza J-1 na programie 'Work and Travel" pozwala legalnie pracować w USA przez okres do czterech miesięcy, oraz pozwala na legalny pobyt w USA do pięciu miesięcy - najczęściej do - 15 października (data wstemplowana w paszporcie plus 30 dni grace period). "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo: kierunek mechanika. Jak skupisz się np. na projektowaniu silników spalinowych i będziesz w tym dobry (aczkolwiek niewątpliwie zagadnienie bardzo trudne i wymaga szerokiej wiedzy również z chemii) to pracę pewnie znajdziesz. Znajomy z mojej obecnej pracy pracował przez parę lat w general motors jako senior mechanical engineer, właśnie przy silnikach. Im masz lepszy papier (magister, doktor) tym oczywiście łatwiej o pracę, ale ogólnie porządne firmy patrzą przede wszystkim na to co na prawdę potrafisz, a nie na to jaki masz tytuł naukowy. Własne (hobbystyczne) osiągnięcia w danej dziedzinie, które udowadniają, że na prawdę interesujesz się tym co chcesz robić, są bardzo cenione.

Wiza J-1 może pozwalać na pobyt i pracę do 18 miesięcy (zależnie od ustaleń z pracodawcą). Wiza pracownicza jest o ile wiem na okres do trzech lat z możliwością przedłużenia na kolejne trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sleak wiza J-1 to nie typowa wiza pracownicza,,ona jest na wyjazd na work i travel ale chyba czytales cos o tym widze i kogo to dotyczy

wiza pracownicza to

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wi...-tymczasow.html

a jak masz zwiekszyc szanse na GC?

to zalezy czy masz tam narzeczona ,dziewczyne,czy masz potencjalnego pracodawce ktory bedzie sie chcial w takie cos bawic jak sponsorowanie pracownicze

co do technicznych spraw to jak napisal moj przedmowca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...