Skocz do zawartości

internship bez pośredników?


Rekomendowane odpowiedzi

Istnieje takie coś, że to sam pracodawca załatwia papiery od "pośrednika" i formalności a my mamy z tym bardzo niewielką styczność. Ja tak miałem - dopiero jak pracodawca w połowie załatwiania stażu powiedział mi, że jest taka organizacja z którą muszę przejść interview przez telefon i że od nich będę miał ubezpieczenie to się dowiedziałem, że w ogóle jakiś pośrednik jest. Ja nie płaciłem temu pośrednikowi nic, ale to dlatego, że opłacił to mój pracodawca. Te koszta, wynoszące $1000-$1500 to koszta wizowe ponoszone przez stronę sponsora wizy (to zawsze jest, tak jak my zawsze płacimy przed rozmową w ambasadzie) oraz koszty ubezpieczenia które jest obowiązkowe. Oczywiście jest też jakaś prowizja z której żyją ci pośrednicy ale to nie jest tak, że biorą całą kasę i bez pośrednika nic nie trzeba by było płacić...

To w jaki sposób załatwiłeś internshipa? Pyt. z innej beczki. Broniłam się w grudniu 2011, ale chciałam na internshipa wyjechać koło wiosny 2013 (muszę odłożyć kasę, bo póki co nawet nie mam z czego zapłacić za program). Czyli minie mi ten rok od obrony. Co w tym wypadku? Wiem, że kiedyś był deadline 2 lata po obronie...czemu to zmenili :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w jaki sposób załatwiłeś internshipa? Pyt. z innej beczki. Broniłam się w grudniu 2011, ale chciałam na internshipa wyjechać koło wiosny 2013 (muszę odłożyć kasę, bo póki co nawet nie mam z czego zapłacić za program). Czyli minie mi ten rok od obrony. Co w tym wypadku? Wiem, że kiedyś był deadline 2 lata po obronie...czemu to zmenili :(

NIe ma żadnego deadline-u. Po prostu jak minie rok od obrony to zamiast na internshipa możesz jechać na Training program (to program dla osób które ukonczyły studia więcej niż rok temu) program jest dłuzysz bo może trwać nawet 18 miesiecy. Ale musisz mieć przynajmniej roczne doświadczenie zgodne z kierunkiem studiów. Możesz również praktykować w dziedzinie nie związanej z kierunkiem studiów, ale wtedy musisz posiadać udokumentówane doświadczenie 5 -letnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...