Skocz do zawartości

Czas Oczekiwania Na Cr W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przegladam forum od jakiegos czasu, bede wdzieczna za wszelkie sugestie.

Tak wyglada moja sytuacja.

W czercu 2010 roku wyszlam zamaz za obywatela USA (slub w Polsce). W lipcu moj maz (w USA) wyslal forme I-130 na mnie i na nasza corke , otrzymal NOA1 mniej wiecej po 2ch tygodniach. Aby przyspieszyc czas oczekiwania na GC zdecydowalismy sie aplikowac o wizy K3/K4 -tu rowniez maz otrzymal potwierdzenie NOA1. Problem polega na tym, ze mija 8 miesiac od zlozenia formy I-130 i 7 od aplikacji o wizy K3/K4. W miedzyczasie na USCIS poinformowalo meza dwukrotnie o transferze dokumentow do Texasu w celu przyspieszena procedury. Dodam tylko , ze dowiedziec sie czegokolwiek konkretnego w imigration graniczy z cudem.

Moje pytanie jest nastepujace:

Czy ten czas oczekiwania jest faktycznie taki dlugi? (Wedlug oficjalnej informacji, NOA2 powinnismy dostac maxymalnie po 5 miesiacach.)

I czy kolejne transfery dokumentow sluza czemus konkretnemu czy tylko wydluzaja czas oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

kazdy transfer-zmiany wydluzaja czas oczekiwania a jak dlugo to sama widzisz

kolejna sprawa kto Wam doradzil zlozyc papiery na k3-4 jak mieliscie zlozone petycje cr1?

tutaj masz napisane ile osoby z forum czekaly na papiery

http://www.usa.info.pl/board/Czas-Oczekiwa...ons-t11969.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowalismy sie informacja na oficjalnej stronie imigration:

"Immigration law allows the alien spouse of a U.S. citizen and his or her minor children to be admitted to the United States as nonimmigrants while they are awaiting the adjudication of a Form I-130 Petition for Alien Relative. It also allows them to obtain employment authorization while they are waiting."

po lekturze tego forum juz wiem , ze raczej nam to niczego nie przyspieszy.

Pytanie tylko czy mozna zalozyc , ze sprawa sie toczy i trzeba czekac (pytanie jak dlugo?), czy moze mozna cos z tym zrobic..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to czytalas wiza k3

http://travel.state.gov/visa/immigrants/ty...es_2993.html#21

jak widzisz pewne sprawy sie zmienily

a podaj moze linka do tej strony rzadowej ,..co wkleilas te zdania

czy mozna cos z tym zrobic?niech Twoj maz umowi sie na infopass i niech ta sprawe wyjasni jak sie maja sprawy,gdzie sa dokumenty

wpisalas swoj numer sprawy na stronie rzadowej i zobaczylas jak ida sprawy z I-130 i cr1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zrobimy.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy istnieje realna szansa otrzymania teraz wizy turystycznej, aby pojechac do meza na wakacje? W formularzu pytaja "czy jest zlozona petycja imigracyjna?". Jezeli jest to mnie dyskwalifikuje automatycznie?

Wie ktos jak to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...