Skocz do zawartości

Polska Skala Ocen -> 4.0 Gpa


haras.pl

Rekomendowane odpowiedzi

ni jest to takie latwe bo w amerykanskim systemie licza sie nie tylko oceny ale takze kredyty (np.dany kurs moze byc "wart" .5 kredytu a inny 1 kredyt i oceny z tych kursow beda ważone pod tym wzgledem). tu jest kalkulator http://www.back2college.com/gpa.htm ale musisz miec oszacowane kredyty za dany kurs. a i uwaga - tutaj do sredniej licza wszystkie oceny jakie masz na transkrypcie (a nie tylko te z egzaminow jak w Polsce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przy kazdej ocenie mam punkty ects, oznaczajace wage przedmiotu

na kazdy semestr jest zawsze 30 punktow, podzielonych na przedmioty

np przedmiot x ma 6 ects, a y ma 3 ects, i tak dla wszystkich

to znaczy ze x jest wazniejszy, jego ocena ma wieksze znaczenie niz y

a powiedz czy jest ustalony limit i ile wynosi na kazdy semestr w stanach (lub na cale studia)

wtedy bedzie mozna obliczyc to z proporcji

no i jak wyglada ocenianie na studiach bo widze w kalkulatorze wiecej mozliwosci niz tylko (od najlepszego do najgorszego) A, B, C, D, E, F.

i jak oceniane sa np B+ do sredniej

aplikuje o prace w pewnej firmie i poproszono mnie o GPA w skali 4.0 i nie bardzo wiem jak to przeliczyc

dzieki za jakies wskazowki szukam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

Mam np srednia ze studiow (calych) 4.38 jak to zapisac w czterostopniowej skali GPA.

czy wg tego co napisalas powinno wyliczone GPA powinno wynosic 3.38?

a co z wagami przedmiotow i innym przeliczaniem ocen?

nie bede sie bardzo zastanawial i przelicze sama srednia koncowa,

ale pytam z ciekawosci jak ten system dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziala tak jak napisalam wyzej. tylko w liceum niektore przedmioty licza sie wiecej jezeli chodzi o ocene. na studiach, na niektorych wydzialach (naprzyklad inzynierskich) jest wiadomo ze ocena C+, czyli 3+, moze byc dobra ocena bo srednia jest, powiedzmy C-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...