Skocz do zawartości

Wiza J-1 Czy B-1/b-2?


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na 1 roku studiów doktoranckich, dostałem od mojej uczelni pieniądze na 3 miesięczny staż na uczelni w USA. Napisałem do szefa tamtejszej grupy, wstępnie się zgodził. Teraz mam pytanie, o jaką wizę mam wystąpić? Mój profesor wspominał coś o wizie J-1, ale znajomi jeździli na turystycznych na kursy i konferencje. Z tego co wyczytałem przy wizie J-1 należy jeszcze zapłacić na wpis do systemu SEVIS, czego wolałbym uniknąć. Więc jak to jest? W którym momencie aplikowana i wizę należy się określić, o jaki typ wizy się ubiega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi mogli jezdzic na kursy ale co powiedzieli na granicy lub tez w Ambasadzie jak sie starali o wize to kto wie i czy prawde powiedza ?

Ty jedziesz na staz i jesli przy umawianiu rozmowy -na rozmowie w Ambasadzie wyjdzie ze zaznaczyles zla kategorie wizowa to bedziesz musial od nowa wypelnic papiery ..

na staz masz wize j-1 lub tez h3

na stronie Ambasady masz wyjasnione co do tych wiz,kto je moze dostac

przy umawianiu na rozmowe mowisz rodzaj wyjazdu i jak wypelniasz papiery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi mogli jezdzic na kursy ale co powiedzieli na granicy lub tez w Ambasadzie jak sie starali o wize to kto wie i czy prawde powiedza ?

Ty jedziesz na staz i jesli przy umawianiu rozmowy -na rozmowie w Ambasadzie wyjdzie ze zaznaczyles zla kategorie wizowa to bedziesz musial od nowa wypelnic papiery ..

na staz masz wize j-1 lub tez h3

na stronie Ambasady masz wyjasnione co do tych wiz,kto je moze dostac

przy umawianiu na rozmowe mowisz rodzaj wyjazdu i jak wypelniasz papiery .

H-3 chyba nie, bo:

Wizy H-3 przeznaczone są dla osób udających się do Stanów Zjednoczonych na staż, zorganizowany przez pracodawcę w dziedzinie innej niż uzyskane wykształcenie lub szkolenie.

A ja chcę pojechać na staż związany z moim wykształceniem. Nie wiem też czy i jak jest zdefiniowany termin staż, bo to wygląda tak, że napisałem do profesora w USA e-mail z pytaniem mniej więcej: "Mam swoje pieniądze czy mogę przyjechać i popatrzeć jak robicie badania naukowe ew. coś pomóc?" i się zgodzili.

Na stronie ambasady znalazłem:

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wi...owe.html#badacz

Badacz Naukowy

Osoba uczestnicząca w niezależnym progranie badawczym na terenie USA może ubiegać się o wizę B-1, pod warunkiem że nie otrzymuje wynagrodzenia ze źródeł w USA, a wyniki jej badań nie będą wykorzystane przez amerykańskie instytucje. W przeciwnym razie osoba ta powinna ubiegać się o wizę w ramach programu wymiany (J-1) lub wizę pracowniczą (H-1).

Tę kategorię wybiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz :)

wiec wypelnic musisz wniosek na wize biznesowa bo ta b1 tak sie nazywa

mozesz tez zaznaczyc b2 ze bys chcial kiedys poleciec do USA na odpoczynek i mozesz miec te dwie wizy naraz ,tzn bedziesz miec 1 wize ale 2 symbole b1/b2 :D

i na granicy bedziesz musial powiedziec czy lecisz na b1 czy na b2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...