Skocz do zawartości

Telefon/aktywacja Prepaid W Usa


grodek

Rekomendowane odpowiedzi

1. To nie ATT ma opcję kart dla iPhone'ów tylko iPhone'y mają simlocka. W USA tylko ATT sprzedawało iPhony (chyba to się niedawno zmieniło) więc każdy miał simlocka na ATT. Jak masz telefon z Polski to masz simlocka na inną sieć, albo w ogóle go nie masz. Sprawdź. Jak nie masz simlocka to będzie działać z kartą sim z każdej sieci.

2. Telefon z polskim numerem będzie działać, o ile włączysz roaming przed wyjazdem.

3. Jak wyłączysz transmisję danych to po prostu nie będziesz mogła jej używać. Nieużywanie transmisji danych jest oczywiście tańsze od używania jej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wiekszosc telefonow w USA jest programowana i nie ma karty SIM, co oznacza ze bardzo niewielu operatorow w ogole SIM karty oferuje.

Moim zdaniem Simple Mobile faktycznie jest najlepszy, ale trzeba pameitac ze 3g dziala na 1700 Mhs (AWS) wiec jest bardzo malo urzadzen na ktorym bedzie dzialal prawidlowo.

Kazda karte mozna dociac do micro-sim w ktora pasuje do srajfona, wystarczy noz / nozyczki i zwoj mozgowy, jak ktos ma mozg to w ogole nie ma czym sie przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza i sprawdzona opcja, której ja używałem w CT to prepaid od Verizona. W sieci sklepów z art. biurowymi Staples kupowało się telefon z wgranym numerem za 10$. W tym było 10$ na połączenia. Do tego się kupowało normalną kartę do Polski (w Walmarcie, na stacjach benzynowych itp.) za kolejne 10$ i można było do Polski dzwonić. Gorzej z odbieraniem telefonów z Polski, bo faktycznie płaci się za odbieranie.

Verizon jest własciwie jedną z dwóch (obok AT&T) sieci, która miała zasieg praktycznie wszedzie w USA. Kolega miał w T-Mobile i generalnie były problemy.

Pytanie tylko czy przez 3 tygodnie koniecznie MUSISZ mieć iPhona? Ja polski telefon też miałem i w sumei używałem tylko do WIFI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Temat już się przewijał kiedyś, ale jakoś nie było w nim dokładnej odpowiedzi.

Będę spędzał wraz z rodziną 3 tygodniowe wakacje w USA (Floryda i NYC).

Przy poprzednich pobytach (na ogół w okolicy tygodnia) korzystałem ze swojego telefonu w Erze, w roamingu.

Jednak 3 tygodnie to czas podczas którgo mógłbym nieźle "popłynąć" finansowo na połączeniach, a mój pracodawca raczej nie zaakceptowałby już takich kosztów.

W związku z powyższym mam pytanie - chciałbym kupić aktywację (samą kartę SIM) do telefonu działającą na zasadzie "prepaid".

Temat sprzętu nie jest problemem, mój "polski" telefon to quad, więc działa na całym świecie. SIM Locka również nie ma.

Czy możecie polecić mi jakąś sieć, w której mógłbym kupić aktywację?

Chciałbym dodać, że chodziłoby mi o taki pakiet, w którym móglbym za rozsądne pieniądze korzystać zarówno z połączeń telefonicznych jak i internetu (sprawdzenie czegoś w necie, mapy online w nawigacji, mail, etc.)

Szukałem trochę po sieci, ale nic konkretnego nie znalazłem, a jeżeli już coś jest to najczęściej w pakiecie z telefonem, który nie jest mi do niczego potrzebny. Wręcz potrzebuję korzystać ze swojego ze względu na poinstalowane na nim aplikacje.

Znalazłem coś takiego w T-Mobile: https://www.t-mobile...px?pkgCall=true

ale problem polega na tym, że tam nie ma żadnych szczegółów odnośnie kosztów połączeń, etc.

Możecie mi coś poradzić?

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Tomek

W T-Mobile lub Simple Mobile jest pre-paid za 50 dalarow miesiecznie na nielimitowane rozmowy i smsy plus nielimitowane smy m.in. do Polski plus internet 4G. Czasami sa promocje i mozna dostac ten pakiet za nizsza cene (30 lub 40 dolarow). Odbieranie polaczen i smsow jest bezplatne, rowniez z Polski. Mozna kupic sama karte bez telefonu, trzeba tez doliczyc jednorazowa oplate aktywacyjna ok 30 dolarow, czyli lacznie jest to wydatek ok. 80 dolarow. Jezeli chcialbys dzwonic do Polski mozna kupic taka usluge na dany numer. Za 10 dolarow jest ok 45 minut na polaczenia do Polski (na numery komorkowe, bo na statcjonarne sa to chyba 4godz.). Karte taka kupisz w kazdym salonie T-Mobile lub np w RadioShack. Z tego co sie orientuje T-Mobile i Simple Mobile jest najtanszy jesli chodzi o pre-paidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.

Jestem na etapie poszukiwania telefonu prepaid. Potrzebuje go na jakis czas. Zalezy mi aby miec dostep do neta, szukam os z unlimited text, web itp.

Mam tylko pytanie odnosnie internetu. Jak on dziala ? Czy jestem w stanie korzystac z niego wszedzie itp. Szczerze mowiac nie bardzo sie w tym orientuje, nie mialam wczesniej tel. prepaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko pytanie odnosnie internetu. Jak on dziala ? Czy jestem w stanie korzystac z niego wszedzie itp. Szczerze mowiac nie bardzo sie w tym orientuje, nie mialam wczesniej tel. prepaid.

To może zdradź dokąd jedziesz. Na środku Nevady może nie działać :) Zasięg nie zależy od tego czy to prepaid czy nie prepaid, tylko od tego w jakiej sieci jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon bedzie uzywany w upstate NY :rolleyes:

Zastanwiam sie tylko na ile ten internet mi pozwala w tel. Czy jest jakis ''ograniczony'' ze wzgledu na to ze jest na karte ? Czy normlanie moge korzystac z kazdej strony itp.

No sorry ze tak smieszne pytania z mojej strony, ale nie mialam wczesniej tego telefonu iwiec nie bardzo sie na tym znam. :ph34r:

Czy za kazde uzywanie internetu, wchodzenie na jakas strone, pobieraja mi za to oplate z karty? Jak to dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet to internet, możesz korzystać normalnie i ze wszystkiego. Ograniczenia jakie możesz napotkać to szybkość i zasięg sieci (powiązane w sumie ze sobą) oraz limit transferu danych. Transmisja danych w sieci komórkowej odbywa się w kilku standardach jak edge, 3G, LTE itp - każdy z nich ma inną prędkość. Zasadniczo im bliżej jesteś cywilizacji tym szybciej będzie działać, a jak będziesz za daleko to w ogóle internet może przestać działać - tak samo jak telefon. To, czy masz limit transferu i jaki on jest zależy od tego ile będziesz płacić. Przeważnie jest tak, że albo nie masz limitu i wtedy wszystko śmiga cały czas, albo masz pakiety danych, np. 100MB, które możesz sobie wykupić. To na ile taki pakiet starczy zależy od tego co robisz: odbierasz maile, przeglądasz strony, oglądasz filmiki na youtubie czy ściągasz jakieś pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...