Skocz do zawartości

Życie W Minnesocie


Filip 96

Rekomendowane odpowiedzi

Mineapolis a co z St.Paul jako twin cities?

klimat co do zycia,czy klimat co do pogody?

a moze zacznij od wpisania w google pewnych slow i poczytasz co pisza np na yahoo ..ale jak umiesz jezyk ?

bo dawno nikt nie pisal z tych terenow na tym forum i mozesz dlugo czekac na pewne odpowiedzi.

http://hubpages.com/hub/Where-to-live-in-Minneapolis

http://www.ci.minneapolis.mn.us/news/20100...oLivein2010.asp

http://www.bestplaces.net/city/minnesota/minneapolis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać jak się żyje Minneapolis np. zarobki, ceny domów i koszty utrzymania w porównaniu do innych stanów/miast. Jak wygląda tam klimat?

Klimat jest surowy to znaczy dluga zima od pazdz. do maja , krotka wiosna i krotkie ladne i sloneczne lato ( do konca sierpnia ) W zimie duze mrozy i porywisty mrozny wiatr . Ceny domow czy rentu sa nizsze niz gdzie indziej i w ogole ceny utrzymania rodziny sa tez nizsze . Za to ludzie bardzo przyjazni i zyczliwi , takich nie spotkasz nigdzie indziej . Prawdziwi amerykanie , stara emigracja z Norwegi , Ukrainy , Polski i Niemiec . Mieszkalem i pracowalem tam jakis czas dawno temu i oprocz pogody mam bardzo mile wspomnienia . Najbardziej dokuczl mi wiatr.

Napisz mniej wiecej gdzie bedziesz to dam dokladniejsze dane .

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jan sprawiedliwy a mozesz napisac na czym ta zyczliwosc polegala bo dla jednych to bedzie usmiech i how are you a dla innych podanie reki-pomoc w roznych sprawacha nie olanie sprawy i mowienei radze se sam z usmiechem

bo sam usmiech to jest ok ale wyobraz sobie ze na forum bedziemy sie usmiechac ;) i bedziemy zyczliwi ale czy tak jest?sam sobie odpowiedz

dlaczego o tym pisze bo duzo tez slyszalem ze zagranica ludzie sa zyczliwi,pomocni ale co do czego przyszlo bylo jak bylo wiec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co sprawa emigracji to jeszcze przyszłość narazie zbieram info o miejscach ,które wydają mi się atrakcyjne. A w ogule to byli tam znajomi mojej babci ;) i opowiadali że to USA "z opowiadań"(mieszkali w Eden Prairie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ja mieszkam w Minneapolis i to nie prawda że lato jest krótkie bo już w połowie marca można chodzić w krótkim rękawie

zimy są zimne ale lato również są cieplejsze niż w Polsce np , w Minneapolis każdy w samochodzie ma klimatyzacje i w domach bo jest tak gorąco

a w bluzie się chodzi do pażdziernika a od listopada jest zazwyczaj snieg do połowy stycznia ;]

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Potwierdzam, to co zostało napisane powyżej, zimą klimat surowy ale lata upalne i suche. Ludzie bardzo mili, otwarci, przede wszystkim dość kulturalna społeczność, przyrównując do innych części USA. Minnesota jest wg. mnie złotym środkiem pomiędzy Stanami znanymi z filmów - NYC, LA & SF, Miami, Ft. Lauderdale etc. a tak zwanymi zadupiami typu Wyoming, Montana, North Dakota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...