Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Wydaje mi sie, ze jeszcze tego typu watek nie byl poruszany. Zatem kilka pytan:

1. Czy jezeli dostalem sie na studia w USA i mam finansowanie w postaci stypendium to istnieje jakas szansa, ze nie otrzymam wizy J-1 z powodu widzimisie konsula (nadmienie, ze pierwszy raz do USA bede jechal, nie mialem zadnych konfliktow z prawem i innych bzdet)?

2. Chcialbym aby zona odwiedzila mnie w USA w wakacje, zanim zacznie ona kolejny rok akademicki w Polsce. Czy lepiej starac sie od razu o J-2 czy uczciwie powiedziec konsulowi ze wystarczy turystyczna bo ona nie chce ze mna tam dlugo zostac tylko mnie odwiedzic na pare tygodni, do konca wakacji?

3. Jezeli studia beda trwaly w USA kilka lat, a ja otrzymam wize J-1 poczatkowo na rok, to w jaki sposob ja przedluzyc? Tutaj jestem zielony wiec prosze o lopatologiczne wytlumaczenie. Czy to tylko bedzie formalnosc skoro trwaja studia i czy trzeba znowu z konsulem rozmawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...