Skocz do zawartości

Wyjazdy "turystyczne" Do Usa


Gucio

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie wlasnie zastanawiam, czy przed ambasada i konsulatem USA w Polsce nadal gromadza dlugie kolejki ludzi ktorzy chca wyjechac do USA "turystycznie".

Czy ktos z mieszkajacych w Krakowie lub Warszawie moze sie wypowiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ująłeś wyraz turystycznie w cudzysłów?

To, że niektórzy wykorzystują wizę turystyczną do nielegalnych celów, nie znaczy że wszyscy tak robią.

A odpowiedzi na pytanie znajdziesz w bardzo przyjemnym wątku o wizytach w ambasadzie/konsulacie:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...c=17877&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujalem to w cudzyslwy aby odroznic temat od tematu dotyczacego ludzi ktorzy na prawde wyjezdzaja do USA w celach turystycznych.

Ogolnie to zastanawiam sie czy jesli ilosc chetnych chcacych wyjechad do USA i pracowac tam nielegalnie jest nadal wysoka, nawet jesli kurs dolara jest w sumie niski, a lepsze perspektywy sa np w UK no i pracuje sie legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy łatwo jest ocenić w kolejkach tych, którzy wyjeżdżają turystycznie, a tych, którzy wyjeżdżają "turystycznie" :)

Wielu osobom nadal śni się american dream... Niektórzy tkwią w przekonaniu, że Obama zniesie nam wizy i wtedy ostatni gasi światło ;)

Wspólnego z rzeczywistością nie ma to nic, ale zabronić marzyć nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czasow kiedy ja sie staralem o wize, kolejki byly gigantyczne i w sumie po tym kto stal w kolejce i o czym rozmowa byla mozna bylo wywnioskowac po co sie jedzie do USA. Ale to bylo jakis 10 lat temu. Jak moja zona chciala do mnie przyejchac na 2 tygodnie a top bylo jakies 5 lat temu to tez jeszcze kolejki byly duze i ludzie tylko rozmawiali o tym gdzie sie zalapac do roboty.

Ciekawe jak jest teraz zwazywszy na to iz bardziej opalca sie wyjechac do UK i pracowac legalnie.

Co do sytuacji o tym jak jest w USA to ja sie jeszcze orientuje calkiem niezle bo wyjechalem z USA 2 lata temu a czesc mojej rodziny mieszka tam na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gucio a nie bylo rozmow za co ktos wizy nie dostal,jak mowic na rozmowie itd

czasami ciekawe byly takie rozmowy :)

I tak ,duze kolejki jak sa to ze jest blisko maja,wakacji lub tez swiat,wtedy moga byc wieksze a tak to nie te czasy co kiedys ;)

ps Ty wysylales jeszcze 2 koperty do Ambasady z formularzem i czekales na odpowiedz kiedy mozesz pojechac na rozmowe po wize-to byly ciekawe czasy :lol:

a czasami ludzie ktorzy sa w Uk chca jechac dalej tzn do USA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No o to tez. Zawsze jak ktos wychodzil to sie patrzylo na mine czlowieka i sie pytalo "jak bylo, o co pytali itp"

Oczywiscie ja 2 razy wizy turystycznej nie dostalem, GC dostalem od razu.

Tak, wysylalem formularz i czekalem na odpowiedz.

Ja nie mowie ze w USA jest zle, ale jak ktos moze pracowac legalnie w UK i nielegalnie w USA to chyba lepiej w UK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam jak bylem raz w Ambasadzie w Warszawie i juz bylem w kolejce wewnatrz budynku (znaczy sie miedzy budynkami, ale juz w obrebie ambasady USA) i jakas demonstracja byla na ulicach Warszawy. I pamietam ze demonstracja szla ulica obok ambasady i drzwi ambasady zostaly zamkniete (nikt nie mogl wejsc lub wyjsc). Pamietam jak ktos rzucil temat, ze fajnie by bylo zostac na terenie ambasady bo by mozna bylo dostac status uchodzcy :)

Pamietam tez jak dwie osoby za mna czekajac w kolejce w Krakowie jakas pani strasznie nazekala iz musi zostawic swoje 2 krowy i bedzie za nimi tesknila bo jedzie do USA turystycznie popracowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...