Skocz do zawartości

Gdzie Wyjechac Miami Czy Los Angeles?


Rudziniak90

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec mam takie pytanie chcial bym wyjechac do stanow pracowac itp nie mam studiow po angielsku mowie nie perfect ale dobrze troche zaczelem uczyc sie hiszpanskiego. tak mysle o Miami i LA moze ktos by mi podpowiedzial gdzie sa lepsze zarobki wiecej pracy i mozliwosci itp nastepujace prace ktorych bede szukal:>?? restauracje kelner, jakies sprzatanie ewentualnie mam prawo jazdy to nie wiem cos z kierowca zwiazanego moze zrobie sobie tez prawko na tira przed stanami. osobiscie wolal bym miami jest mniejsze wydaje mi sie ze ladniejsze tylko nie wiem jak w miami z robota czekam na odpowiedzi:) wize mam na 10 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wiza turystyczna malo co zrobisz w tych 2 miastach poniewaz nie ma znajomosci,masz duza konkurencje wsrod Meksykanow i ludzi z Ameryki Poludniowej..

a prawo jazdy na ciezarowe to mozesz zrobic ale ono bedzie dobre dla Polski i Unii i tyle

w USA musisz od nowa robic takie prawo jazdy ale bez numeru SSN nic nie zrobisz-chyba ze nielegalnie ale nie radze tego robic ..

ps mozesz sprobowac i moze dostaniesz prace jakas ,moze za 5 dol za godz a moze wiecej.

nie wiem czy ktos Ci da prace jako kierowca z takim prawem jazdy,co innego jezdzic indywidualnie a co innego w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wizę to masz chyba turystyczną, a nie do pracy :)

A ze znalezieniem pracy nielegalnej chyba jednakowo jest i tu, i tu. Z tym, że jest tu bardzo duża konkurencja w Latynosach, poza tym mieszka tam dużo Latynosów, więc poza angielskim powinieneś znać hiszpański.

A Twoje prawo jazdy na tiry w Stanach to raczej nie będzie przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tak planuje se jeszcze wyrobic obywatelstwo angielskie przed wyjazdem to wcal wiza mi nie bedzie potrzebna. a mieszkam teraz w anglii i jak np stracisz prace i nie masz znajomych to rukujesz sobie cv i chodzisz po brach restaracjach miejscach pracy i szukasz az znajdziesz i nie wiem wlasnie jak tam jest??? a moze zrezygnowac z takich turystycznych bogatych miast i no wybrac cos innego jak myslicie a jak juz to gdzie :>>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze malo znasz przepisy wjazdu bezwizowego bo bys tak nie pisal

mozesz miec paszport angielski,niemiecki i jakis inny ale po przylocie jak Cie wpuszcza masz 90 dni pobytu turystycznego i tylko tyle,bedziesz o 1 dzien dluzej juz masz pobyt nielegalny .wtedy bez wizy nie wjedziesz do USA jak bedziesz chcial wrocic.Nie mozesz tego pobytu przedluzyc legalnie na terenie USA.

paszport angielski nie daje Ci prawa legalnie pracowac.Musisz miec odpowiednia wize do tego.

Widzisz maly problem jest taki ze Ty tzn Polacy sa teraz w Unii wiec masz odpowiednie papiery aby znalesc legalna prace

w USA ktos sie zapyta czy masz taki numer SSN ,jak nie masz to Ci powie dziekuje a ktos inny moze Cie zatrudni ale bedzie wiedzial ze nie masz prawa pracowac a wiec mozesz duzo pracowac a malo zarobic lub tez wcale.robiles tak zagranica moze,byles oszukany a do tego nie mogles kasy odebrac w zaden sposob?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn tak planuje se jeszcze wyrobic obywatelstwo angielskie przed wyjazdem to wcal wiza mi nie bedzie potrzebna.

Żartujesz sobie, prawda?

Jeśli uda Ci się zostać obywatelem brytyjskim (co nie jest wcale takie łatwe, bo trzeba kilka lat mieć legalną rezydenturę, komunikować się płynnie w jednym z języków obowiązujących w Wielkiej Brytanii i spełnić jeszcze kilka innych warunków), to bez wiz do Stanów będziesz mógł wyjechać TYLKO turystycznie. Żeby tam pracowac - oczywiście zakładając, że chcesz to robić legalnie - będziesz musiał sie postarać o odpowiednią wizę.

Nie bardzo orientujesz się w temacie - żeby nie powiedzieć, że wcale - skoro najpierw wspominasz o dziesięcioletniej wizie, a potem, że możesz se wyrobić obywatelstwo brytyjskie.

Może poczytaj najpierw, jakie warunki trzeba spełnić, żeby w ogóle mysleć o legalnej emigracji.

No, chyba że kręci Cię bycie nielegalem. To wtedy nie ma większego znaczenia, gdzie pojedziesz. Jedziesz tam gdzie chcesz i cieszysz się 'urokami' życia nielegalnego emigranta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do miejsc to myslalem ze chcesz byc w tych 2 miejscach bo lubisz takie klimaty a jak chcesz gdzies indziej to jedni wola Chicago a inni Nowy Jork..

a teraz podstawowe pytanie to chcesz tam byc legalnie,nielegalnie?bo juz masz pewne odpowiedzi co Ci paszport brytyjski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcem przbywac tam legalnie i legalnie pracowac jakie warunki musze spelnic wspominalem juz ze nnie mam studiow ciezko bedzie o normalna prace np:>?? i rfaczej bedzie to miami a walsnie a jak za;atwic sobie ta wize 10 letnia tylko pracujaca czy jak pojde do szkoly colleg to bedzie wieksza mozliwosc dostania takiej wizy:>?? a pracowac bym chcial jako kelner a jak nie to np w sklepie gdzies np na towarach takie tam. pozniej bede myslal o pprawku tym specjalnym bo chcial bym byc szoferem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...