Skocz do zawartości

Internship 2011- Ktoś Aplikuje?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Ja wybieram się na Internship do NYC. Jestem na etapie wysyłania maili do pracodawców. Planowałam jechać z Almaturem, ale widzę, że tu wspominacie Fostera. Trzeba by porównać ceny za pośrednictwo....Hmm. Swoją drogą czy na pewno nie da się wyjechać na wizie turystycznej, jeśli pracodawca nie wymaga J-1?

Lemon.

To nie pracodawca decyduje na jakiej wizie masz byc, oni często nawet nie wiedzą czym J1 jest ( i nie dziwi mnie to- po co im ta wiedza:) ) Jeśli chcesz jechac na turystycznej to tylko... turystycznie:) możesz wyjechac turystycznie, szukac pracodawcy na miejscu i po powrocie aplikowac na internship jest to jednak dosc kosztowna opcja.

Jak idzie poszukiwanie pracy? jekies sukcesy?

Ja byłem zmuszony skupic się ostatnio na innych rzeczach ale teraz znów moge poświęcic swą uwagę na zorganizowanie wyjazdu.

P.S. Ja na twoim mijscu nie ograniczał bym się jedynie do NYC, w ten sposób poważnie zmniejszasz szansę znalezienia pracodawcy i w rezultacie wyjazdu.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
hej,

ja właśnie wylądowałem w US, muszę tylko "odbębnić" kontrakt z W&T, później spróbuje ogarnąć jakoś Internship...mam nadzieje, że niedługo będę pisał o jakiś postępach w tej sprawie.

Ahoj.

Jak tam postępy w organizacji internshipa? jakieś sukcesy? Jak tam W&T- fajnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość polyhanna

Witajjcie dostalam oferte wyjazdu na internship z firmy Emakopol, o której mozna znalezc wiele negatywnych opinii... ale dotyczacych organizacji w&t i w dodatku sprzed co najmniej 5 lat. Czy ktos wie jak sie sprawy maja teraz? jak zweryfikowac wiarygodnosc posrednika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie wiem, jeżeli nie ma nic o internshipie z emakopolu to może warto sprawdzic czy rzeczywiście wysyłają ludzi na shipa. Słyszałem trochę o tym, że niektóre biura proponują wyjazd jednak później aplikant dostaje odmowę:/ lepiej się upewnic czy to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Czy ktoś wyjeżdżał na internshipa z USEH International z siedzibą w Atlancie lub może coś więcej powiedzieć o tej firmie, jak sprawdzić jej wiarygodność? Jestem po rozmowie aplikacyjnej z tym pośrednikiem ale dopiero teraz poinformowano mnie o koszcie programu tj. 2.950 USD /internship 12 m-cy/. Wydaje mi się, że cena jest strasznie wysoka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

USEH ma tylko agenta w Polsce a sam nie jest sponsorem więc tylko wydłuższ drogę obiegu dokumentów. Nie lepiej już znaleźć partnera to znaczy agencję w Polsce, która ma podpisaną umowę ze sponsorem w USA i załatwi papierkową robotę szybciej? Wszędzie proces wygląda tak samo... Najpierw przesyłasz CV potem dostajesz telefon czy się kwalifikujesz... a jeśli tak umawiają cię ze sponsorem na rozmowę. Koszt programu wcale nie jest wysoki.. To normalna cena za program. Czasem może być nieco miejsza, bo niektóre organizacje dzielą wyjazd na miesiące, także wtedy cena zmiejsza się zgodnie z wysokością ubezpieczenia. Cóż to jest program praktyk, a nie pracy wakacyjnej stąd też koszt inny. Zakładam że to tylko opłata za program a do tego dojdzie jeszcze opłata aplikacyjna coś koło 1000PLN opłata za wizę od 13 kwietnia 160 USD, no i opłata SEVIS 200 USD

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Tez rozwazam internshipa. Problem polega na tym, ze studia skonczylam pol roku temu. Czy ewentualnie ten okres mozna przedluzyc sobie podyplomowymi? Slyszalam od kogos, ze tak mozna pytanie jak to wyglada w praktyce. Zdecydowanie polecam szukanie Internshipa jak sie jest w USA, bo przez internet to dziala bardzo kiepsko...Wyslalam na probe z 10 maili do roznych hoteli (mniejszych i wiekszych, sieciowych) w USA i z zadnego nie dostalam odpowiedzi. Mam obawe, ze oni po prostu boja sie zatrudnic kogos, kto w chwili obecnej przebywa na 2 koncu swiata + mnostwa papierkowej roboty. Czy w ogole komus z Was udalo sie znalezc pracodawce przez net? Prosze o jakies wskazowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...