Skocz do zawartości

San Francisco-san Diego-los Angeles-las Vegas


rubia

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o jakim moscie mowisz, ale ja bylem w Tusayan - tam mialem hotel.

Po wjezdzie na teren parku "wszyscy" jada prosto lub w lewo, ale wg mnie, najlepsze widoki sa w prawo - jedziesz droga, ktora prowadzi do Desert View Watchtower.

W samym Tower juz jest milion turystow, ale warto tam dojechac.

http://www.tripadvisor.co.uk/Attraction_Review-g28924-d531840-Reviews-Grand_Canyon_Desert_View_Watchtower-Arizona.html

Hoover Dam warto zobaczyc, jesli ktos lubi zaliczac atrakcje, ktore "wypada" zaliczyc - dla mnie nie bylo to nic specjalnego.

W Sion nie bylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Most widokowy z tego co wiem jest drogi i szału nie ma (tak słyszałem, bo tam nie byłem). Moim zdaniem można odpuścić.

2. Kanion z obu stron wygląda o ile pamiętam właściwie tak samo. Zależnie od tego z której strony jedziesz, jedna będzie wygodniejsza do podjechania niż druga. Pewnie południowy brzeg. Możesz podjechać np. do trailu Kaibab i się nim przejść. Jest to jeden z popularniejszych traili w Kanionie: http://www.hikemasters.com/2009/11/kaibab-trail-to-cedar-ridge-grand.html Potem zamiast jechać na około na drugi brzeg kanionu polecałbym raczej pojeździć/połazić po okolicznych krzakach, odwiedzić parę punktów widokowych (nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak ogromny jest ten kanion).

3. Hoover Dam fajnie jest zobaczyć, tak jak pisze Big, ale jeśli nie interesują Cię tego typu aspekty techniczne to nic tam ciekawego nie będzie. Fajnie było jak budowali ten nowy most, ale już go skończyli. Ja jestem fanem przyrody więc zdecydowanie wybrał bym Zion (zakładam, że o to chodzi jak piszecie "Sion") zamiast hoovera. W Zionie są wspaniałe szlaki i widoki ale niestety żeby w pełni tego zaznać trzeba się zapuścić trochę w głąb co wymaga czasu. Nie jest to miejsce jak Grand Canyon gdzie wystarczy podjechać do barierki i popatrzeć z okna samochodu, i główna atrakcja jest już zaliczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...