Skocz do zawartości

Wyjazd Do Usa Zajęcie Dla 16-latka


graczyk95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 16 lat i chciałbym wyjechać w te lub następne wakacje do USA. Mam wujka w niewielkiej miejscowości koło Springfield (MA) gdzie mógłbym mieszkać mój wujek pracuje więc za bardzo bym nie miał co robić siedząc w domu cały dzień (bez sensu)chodziło by tylko oto że miałbym gdzie spać i poszukuję jakiś propozycji jakiejś pracy w której mógłbym po kontaktować się z ludźmi po angielsku itp. Bo nie chodzi mi oto aby dużo zarobić tylko spędzić jakoś fajnie miesiąc w stanach bo w małych miejscowościach za bardzo niema co robić bo np. w NY miałbym co robić bez żadnej pracy a tu tak nie jest i szukam osoby która mi podpowie jakąś prace czy zajęcie np. czy mógłbym być sprzedawcą w jakimś FAST FOOD-zie czy muszę być legalnie, bo wiem że osoby w moim wieku w stanach tak pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chcesz jechać turystycznie, to wtedy jedziesz TURYSTYCZNIE a nie do pracy.

Jak masz jechać i się nudzić cały miesiąc, to może przemyśl sens takiego wyjazdu?

Bo może lepiej pojechać jeszcze później, ale coś zwiedzić.

No, chyba że chodzi Ci jedynie o to, żeby poszpanować, że się było w Stanach :)

Praca, jeśli w ogóle jakaś będzie dla 16-latka na wizie turystycznej, to nielegalna.

Bo wiza turystyczna nie służy do pracy.

A sam piszesz, że to wyjazd do małej miejscowości, więc o jakąkolwiek pracę może być trudno ze względu właśnie na miejsce, gdzie jedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca, jeśli w ogóle jakaś będzie dla 16-latka na wizie turystycznej, to nielegalna.

Bo wiza turystyczna nie służy do pracy.

A sam piszesz, że to wyjazd do małej miejscowości, więc o jakąkolwiek pracę może być trudno ze względu właśnie na miejsce, gdzie jedziesz.

Wiem przecież o tym pisałem dlatego się pytam co mógłbym robić nielegalnie Małe?? No ja bym aż tak nie powiedział bo to nie jest dziura zabita dechami tylko całkiem aglomeracja zerknij sobie ,a mój wujek dokładniej mieszka w

Ludlow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zobacz jaki tam jest przemysl,czy sa jakies bary itd

do tego czy dana spolecznosc jest nastwiona przychylnie czy nie zbyt przychylnie dla takich prac nielegalnych

bo co innego duze aglomeracje a co innego male

co do zajec to sa od roznoszenia gazet-reklam,koszenie trawy,malowanie czy tez opieka nad dzecmi-dzieckiem..

wazne jest to czy ten Wujek Ci w czyms pomoze i jak bedziesz miec problemy z wyplata to pujdzie i sie za Toba wstawi ..

oraz pamietaj ze wiele nastolatkow mieszkajacych tam tez szuka pracy na wakacje..a maja lepiej bo maja prawko-maja numer SSN itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wazne jest to czy ten Wujek Ci w czyms pomoze i jak bedziesz miec problemy z wyplata to pujdzie i sie za Toba wstawi ..

Tak na pewno by się za mną wstawił, a to firmy takie jak np. roznoszenie gazet zatrudniają na czarno ?

Ogólnie to mój Wujek normalnie by mógł mnie zawozić odbierać dobrze się z nim dogaduje i znam to nie jest tak że prawie go nie znam był teraz na wakacjach w Polsce pomógł by mi.

I właśnie najbardziej to chciałbym w jakimś barze bo można i język podszkolić za bardzo się fizycznie nie namęczę i jest stałe miejsce bo np. przy koszeniu trawników codziennie inne miejsce i trochę to uciążliwe, a w takich miejscowościach komunikacja miejska nie jest rozwinięta. Albo w jakimś dużym markecie pomoc ?? Czy jest to wogóle możliwe czy takie większe sklepy nie zatrudniają na czarno ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego to się dowiesz na miejscu.

Bo to, że np. w jednej miejscowości (czy branży) nie zatrudniają, to nie znaczy, że wszędzie tak jest.

I na odwrót - jeśli gdzieś zatrudniają, to nie znaczy, że wszędzie tak jest.

Może niech wujek się zorientuje, czy będzie dla Ciebie jakaś nielegalna praca, bo on jest tam na miejscu i zna okolicę, ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz ze przy barze sie nie nameczysz?widze ze nie robiles,nie znasz nikogo kto pracuje w barze,na tzw zmywaku

do tego jaki sklep duzy Cie zatrudni jesli teraz urzad imigracyjny sprawdza takie wlasnie miejsca jak zaklady pracy,firmy i jak zobacza ze cos nie gra to wlasciciel ma duze nie przyjemnosc--jesli mialbys dostac prace to gdzies w malych punktach ,u kogos prywatnie

do tego jak wyobrazasz sobie wyplate z takiego sklepu?na reke a jak kto zaksieguja

bys musial miec numer SSN np czyjs ale kto na takie cos pujdzie teraz?

jesli faktycznie tak by Ci pomogl Wujek jak piszesz i by Cie zawozil do pracy i z pracy to masz ten problem z glowy,,masz tez duzoo szczescia-prawie jak bys wygral w lotto 6 ze takiego masz Wujka ktory Ci pomoze :) a to jest bardzo duzoo zagranica ..

co jesczze to sa tzw serwisy sprzatajce i wtedy pracujesz w sklepie ale jak jest zamkniety i sprzatasz go ,moze tutaj bys dostal prace i dostal zaplate jak bys dobrze popadl.

ps a jak kto sie czasami odbywa ze taka osoba idzie juz do pracy upatrzonej,ta praca czeka na ta osobe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesowało by mnie chyba pomagać jakiejś starszej osobie nauczył bym się dużo . A jak jest ze znalezieniem takiej prac ?? Dużo jest takich potrzebujących staruszków którzy przyjęli by osobę która zna angielski w stopniu średni-zaawansowany ?? Ile można zarobić za takie coś i ile dziennie godzin się pracuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...