Skocz do zawartości

Oczekiwanie Na Zaproszenie Na "rozmowe Kwalifikacyjna"


OlaSM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wraz z mezem (obywatelem USA) zlozylismy miesiac temu dokumenty o zielona karte dla mnie. Po ok. tygodniu dostalismy potwierdzenia odbioru dokumentow, a pare dni po tym, zaproszenie na pobranie odciskow palcow i zrobienie zdjecia na 15. sierpnia. Sprawa oczywiscie zalatwiona, mam potwierdzenie wziecia przez USCIS moich odciskow.

Ile moze zajac oczekiwanie na zaproszenie na rozmowe?

Jestesmy w Alabamie, odciski oddawalam w Birmingham, rozmowe bedziemy miec w Atlancie.

Pytam, jakie macie doswiadczenia, bo za 6 tygodni mam termin porodu i...martwie sie nieco, czy wydole ;)

Mam tez multum pytan odnosnie rozmowy - czytalam forum, wiec juz sie nieco dowiedzialam. O co sie jeszcze martwie to to, czy aby na pewno wszystko w kazdej rubryce jest dobrze wpisane, sprawdzane bylo przy pomocy prawnika oraz nas, ale wszelkie dane pochodza jednak od nas i mam szczera nadzieje, ze sie gdzies nie machnelismy.

Czy ktos sie orientuje jak mocno USCIS sprawdza wszystko, co jest w dokumentach? Oczywiscie wszystkie wpisane dane sa prawdziwe-pytam na wypadek, gdyby cos mi sie "omsklo" :)

Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystkie dane sa prawdziwe to w czym problem?do tego urzad sprawdza dana osobe wiele razy

przy karcie 2 letniej,czy karcie 10-letnie,jak sie starasz o obywatelstwo ..jak widzisz jesli cos teraz nie wyjdzie to kiedys moze ale teraz czy masz sie czegos obawiac?

jesli czytalas forum to widzialas tabelke z czasem oczekiwania na rozmowe jak kto bylo u roznych osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie ma - mam nadzieje. Po prostu martwie sie, czy mi cos nie umknelo. Zabralo nam sporo czasu zorganizowanie wszystkich dokumentow, dodatkowo w trakcie troche sie zmienilo (praca meza na przyklad). Jak pisalam - wszystko bylo sprawdzane 17 razy. Mam nadzieje, ze gdyby cos bylo nie tak, to by juz odeslali, albo przynajmniej sie odezwali.

Czytalam na wielu forach, ze ludzie maja rozne doswiadczenia z czasem oczekiwania, owszem. Chodzilo mi jednak o to, czy jest jakas regula miedzy pobraniem odciskow, a zaproszeniem na rozmowe.

W tej chwili czekam. Z tym, czy cierpliwie, roznie bywa, bo jak to w zyciu bywa, wszystko mi sie dzieje na raz - za niedlugo rodzi nam sie dziecko i chcialabym po prostu to wszystko jakos zgrac.

Pocieszam sie tez tym, ze moze w Atlancie maja mniej wnioskow, bo wiekszosc jednak w inne rejony jedzie. Mi sie trafila Alabama, cholera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i dostalam zaproszenie. Szybko bardzo nawet. Problem w tym, ze...interview wypadl mi dokladnie w terminie porodu ;) Dzwonilam wlasnie do USCIS i zlozyli dla mnie prosbe o przelozenie terminu ze wzgledu na ciaze i bliski termin porodu (bede rowniez miala list od lekarza z info, ze nie moge w tym terminie stawic sie w Atlancie). Maja sie do mnie odezwac w ciagu 30 dni.

Czy ktos z Was ma jakies doswiadczenie w przesuwaniu rozmowy? Powod mam jednak mocny, wiec mam nadzieje, ze obedzie sie bez problemow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wraz z mezem (obywatelem USA) zlozylismy miesiac temu dokumenty o zielona karte dla mnie. Po ok. tygodniu dostalismy potwierdzenia odbioru dokumentow, a pare dni po tym, zaproszenie na pobranie odciskow palcow i zrobienie zdjecia na 15. sierpnia. Sprawa oczywiscie zalatwiona, mam potwierdzenie wziecia przez USCIS moich odciskow.

Ile moze zajac oczekiwanie na zaproszenie na rozmowe?

Jestesmy w Alabamie, odciski oddawalam w Birmingham, rozmowe bedziemy miec w Atlancie.

Pytam, jakie macie doswiadczenia, bo za 6 tygodni mam termin porodu i...martwie sie nieco, czy wydole ;)

Mam tez multum pytan odnosnie rozmowy - czytalam forum, wiec juz sie nieco dowiedzialam. O co sie jeszcze martwie to to, czy aby na pewno wszystko w kazdej rubryce jest dobrze wpisane, sprawdzane bylo przy pomocy prawnika oraz nas, ale wszelkie dane pochodza jednak od nas i mam szczera nadzieje, ze sie gdzies nie machnelismy.

Czy ktos sie orientuje jak mocno USCIS sprawdza wszystko, co jest w dokumentach? Oczywiscie wszystkie wpisane dane sa prawdziwe-pytam na wypadek, gdyby cos mi sie "omsklo" :)

Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam.

w czasie rozmowy najlepiej powiedziec " i dont spik inglisz" bo przeciez nie jestes jeszcze obywatelem usa i nie musisz po ichniemu kumac a milosc nie dba o jezyk ( co najwyzej o jezyczek)

niech gada twoj hamerykanski chlop

p.s. nawet w "malym konspiratorze" tym z czasow peerelu stalo ze najlepiej podczas przesluchania po prostu zamknac dziob....hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - wg mnie lepiej sie usmiechnac i byc uprzejmym :)

Tak, czy owak, w tej chwili martwi mnie to, czy aby na pewno zatwierdza mi przesuniecie terminu rozmowy. Nie wiem, na ile mozna ufac numerom 1-800... Mam nr potwierdzajacy prosbe o zmiane terminu ze wzgledow medycznych i chcialabym, zeby cos sie gdzies komus w balaganie nie zagubilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...