Skocz do zawartości

Sponsorowanie Przez Rodzica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ?!

Mam pytanie, czy może sponsorować mnie moja mama, która posiada zieloną kartę, a w chwili obecnej czeka na przyznanie już stałej zielonej karty ( jest ponad 2 lata po ślubie) mam 22 lata Gdy moja mama brała ślub z obywatelem miałąm 19,5 roku wypełniłam wszystkie dokumenty i wysłałam je tak abym i ja mgła się ubiegać o zieloną kartę, ale coś mi odwaliło i zrezygnowałam z tego, teraz chciałabym się dowiedzieć czy musze czekać, aż mama dostanie obywatelstwo ( czyli jak rozumiem 3 lata od dostania zielonej karty ? ) czy moze już teraz wypełnić odpowiedni formularz by móc mnie sponsorować ?

I jeszcze jedno pytanie, w tym roku przebywałam w stanach 4 miesiące od maja do sierpnia, wiza skonczyła mi się w sierpniu w dniu powrotu do polski. W stanach byłam już 3 razy zawsze wracałam w terminie, mój 1 wyjazd trwał 2 tygodnie, 2 trwał 3 miesiące no i tegoroczny 4, gdy wlatywałam do usa w tym roku miałam rozmowe w tzw " pokoju" z urzędnikiem odnośnie tego po co przyleciałam do usa itd., po dłuższej rozmowie i udowodnieniu mu tego, że przybywam tylkow celach tustystycznych została mi wbita wiza do listopada. Chciabym znowu ubiegac sie o wize by moc leciec na 2 tyg w grudniu na swieta do usa teraz oprocz studiow mam zaswiadczenie ze pracuje w polsce. czy moge spodziewac sie tego ze nie dadza mi wize albo, ze moga mnie cofnac z lotniska ?

Co robic startowac o wize ? czy poczekac kilka miesiecy i starac sie blizej lata o nia? a moze moja mama moze starac sie o moje sponsorowanie i jesli tak to kiedy bede mogla juz leciec do usa bez obawy Ze moga mnie nie wpuscic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto Ci powiedzial ze bys dostala wtedy GC jak mialas juz te skoncza 19 -tke?

wedle przepisow nic by nie bylo z tego a ze przyjeli papiery to tak bywa...

co do sponsorowania to jesli nie zmienisz stanu cywilnego a Twoja mama nie bedzie obywatelem a nadal bedzie miec GC to poczekasz na dzien dzisiejszy na staly pobyt to z 8 lat..tutaj masz biuletyn

http://travel.state....letin_5572.html

jako Corka obywatela mozesz czekac krocej -w biuletynie zobaczysz ile sie czeka ,mozesz tez miec teraz zlozone papiery a jak Twoja mama dostanie obywatelstwo to wtedy powinna o tym poinformowac urzad imigracyjny i przejdziesz do innej kategorii..

co do wizy turystycznej to bedzie wazne co teraz robisz,po co lecisz .co robilas w USA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...