Skocz do zawartości

Evidence Requested


Alu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Otrzymalam list z USCIS Field Office, z żądaniem by dosłać brakujące informacje a mianowicie PROOF THE REQUIRED IMMUNIZATIONS HAVE BEEN COMPLETED, z dopiskiem by doslac I-693 w zaklejonej kopercie ale bez potrzeby wyniku badan medycznych i tu zaczyna problem.

W zeszlym tyg mialam Interview o zielona karte, wszytsko poszlo sprawnie lecz oficer imigracyjna zapytala mi sie czy mialam jakies szczepienia po wyslaniu aplikacji, poniewaz nie dostalam i/lub lekarz nie wypisal na formularzu jakiegos szczepienia.

List otrzymalam w sobote, poszlam dzis do lekarza, przeszlismy przez kopie I-693 ktory byl wyslany do USCIS, i wszytsko ladnie i pieknie, jedyne ktorego nie mialam robione to Td i/lub Tdap (wg pielegniarki te szczenia sa dawane za dziecka), lekarz uprawniny do tego typu badan itp.

Wiec pielegniarka wspomniala ze moze chodzi im o tlumaczenie i ksero mojej ksiazeczki zdrowia, ale na 100% nie jest pewna.

Pozniej skontaktowalam sie z moja adwokatka, oczywiscie ona lekarzem nie jest wiec nie wie co jest nie tak - o ktore szczepienie chodzi itp, jedyne co byla mi wstanie powiedziec to by odeslac swiezo wypelnine I-693 w zaklejonej kopercie z RFE ktore otrzymalam w sobote. Kolejno probowalam sie skontaktowac z Obsluga Klienta USCIC moze oni byli by w stanie cos dac znac, ale to tylko "papuga" (nagrana wiadomosc i menu opcji do wyboru) bez zadnych bardziej szczegolowych informacji.

No i tu rodzi sie problem.

Ja nie wiem o ktore dokladnie szczepienie chodzi ani moja adwokatka bo lekarzami nie jestesmy, a lekarz mi mowi ze wszytsko jest poprawnie wypelnione.

Wiec pytanie:

Jak mozna sie skontaktowac z Field Office w Denver? Jakis num tel moze?

Widzialam ze mozna zalapac sie na Infopass, i jesli nie ma innego wyboru zrobie i to, ale wolalabym przez tel to wyjasnic.

Rozumiem ze i lekarz jest czlowiekiem i bledy tez jest w stanie popelnic, nikogo za to nie winie ani nie mam tego za zle, ale ja tylko chce sie dowiedziec jakims cudem o jakie szczepienie chodzi i odeslac co potrzeba. Czy to mozliwe by chcieli wlasnie te ktorych nie mialam robionych za dziecka, ale mialam praktycznie te same tylko dla doroslej osoby (czyli DT, DTP, DTaP)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzilabym sie z Twoimi informacjami jedyny problem to ze DT, DTP i DTaP szczepienie mialam robione w czerwcu br. czyli to jest w pierwszej wierszu tabeli na formularzu I-693 zaraz pod Vaccines.

Natomast w nastepnym wierszu pisze o Td i Tdap. I to wlasnie jest robione za dziecka, wg ksiazeczki zdrowia ostatni raz mialam to robione w 2001 roku.

I co jest najciekawsze DT, DTP i DTap to tzw po polsku Di-Per-Te szczepionka dla doroslych, czyli to jest identycznie to samo co Td i Tdap z wyjatkiem ze to jest dla dzieci (zwana po polsku rowniez Di-Per-Te).

Jestem super wdzieczna za Twoj pomysl pelasia, ale skoro mialam to szczepienie w czerwcu br to chyba nie o to chodzi USCIS, choc bede sie z lekarzem widziec najdalej za dwa dni i mu o tym napomkne, moze dokor zle wpisal informacje tzn ze mialam szczepionki dla doroslych robione za dziecka albo cus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jesli mialas robione to nie moga sie tego czepiac.no to jeszcze mi do glowy przychodzi proba na gruzlice. oni dosc sa wrazliwi na tym punkcie. jesli proba jest pozytywna to wtedy wymagane jest przeswietlenie klatki piersiowej. mialas probe na gruzlice robiona? jesli tak to juz naprawde nie wiem czego moga wymagac. jak ja wysylalam moje dokumenty 2 lata temu to nikt nie wymagal kopi mojej ksiazeczki zdrowia. lekarka zrobila kopie dla siebie i swojej informacji na ten temat ale nie wysylalismy tego nigdzie dalej.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probke na gruzlice mialam robiona i wyszla pozytywnie wiec dostalam skierowanie na rentgenty ktore byly negatywne.

Nawet rozmowa z adwokatka praktycznie nic nie dala, jedyne co powiedziala to ze mam miec zupelnie nowy I-693 wypelniony, i mozna zalaczyc ksero ksiazeczki zdrowia i tlumaczenie, ale podejrzewa ze to nie o to loto. Tak jak Ty mowisz. Powiedziala rowniez ze zanim podpisze formularz abym sprawdzila w tabelce z szczepieniami ze kazde jest zaznaczone jesli nie odpowiednie dla wieku czy mialam robione.

To jest jedyne w sumie co ja moge zrobic z tym fantem.

Mam tylko nadzieje ze cos bylo zle wpisane lub nie wypisane i z tego wywodza sie problemy.

Jak masz/macie jeszcze jakies pomysly dajcie znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...