Skocz do zawartości

Lotnisko docelowe w USA ???


Rekomendowane odpowiedzi

Witam cieplutko... Mam wize do Stanow. Chce sie dostac do Bostonu. Jak to jest z lotniskiem w USA, na ktorym odbywa sie odprawa imigracyjna? Podobno sa trzy wytypowane lotniska...? Czy to znaczy, ze musze miec lot z przesiadka np. w Nowym Jorku?? Prosze o pomoc. I w takim razie jesli lot ma byc z przesiadka, to gdzie odbieram bagaz - w Nowym Jorku czy w Bostonie? ...a moze da sie leciec bezposrednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"odprawa" imigracyjna i celna odbywa sie na KAZDYM miedzynarodowym lotnisku w USA - a tych jest kilkadziesiat :-) Boston jest jednym z nich.

do Bostonu nie mamy bezposrednich polaczen z polski. w tym przypadku musisz leciec albo z przesiadka gdzies w europie albo w usa (np w NYC). jezeli lecial(a)bys z przesiadka w USA, wtedy kontrole imigracyjna i celna przechodisz w pierwszym porcie, w ktorym zawitasz - wiec lecac do bostonu z przesiadka w NYC, obie kontrole przechodzisz w NYC i dalej kontynuujesz podroz do bostonu. w przypadku, gdybys lecial(a) przez jakies amerykanskie miasto (np ten NYC), wtedy bagaz odbierasz i clisz w tym miescie.

jezeli lecial(a)bys z przesiadka tylko w europie i z tamtad prosto do bostonu, wtedy bagaz odbierasz w bostonie (w europie nie - jako ze jestes wtedy pasazerem tranzytowym w miedzynarodowej przestrzeni ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi.. Ciesze sie ze tak szybciutko je dostalam.. Poszukam w takim razie jakiegos lotu z przesiadka w Europie, zeby sie nie "walkowac" z bagazem po lotnisku w Nowym Jorku. Przejde odprawe w Bostonie, a potem.... prosto w ramiona mojego Ksiecia...hehehe. ...tylko jak ja te odprawe przejde, skoro mam klopot ze zrozumieniem co do mnie mowia po angielsku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja już nic nie rozumię.:)

ja mam wylot z Warszawy i przesiadki - pierwsza w Paryżu, druga w Waszyngtonie, a trzecia w Atlancie. W biurze powiedzieli, że bagaż odbieram w Atlancie, a z tego co Santa pisze wynika inaczej.

Czy ktos moze mi wytłumaczyc jak to w koncu jest??

I jeszcze drugie pytanko:

czy skoro to jest lot z przesiadkami, to na kazdym lotnisku musze przechodzic znowu przez wszystkie kontrole i odprawy??

Bardzo prosze o odpowiedz, lece pierwszy raz i musze przyznac ze jestem mocno zdenerwowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już nic nie rozumię.:)  

ja mam wylot z Warszawy i przesiadki - pierwsza w Paryżu, druga w Waszyngtonie, a trzecia w Atlancie. W biurze powiedzieli, że bagaż odbieram w Atlancie, a z tego co Santa pisze wynika inaczej.

Czy ktos moze mi wytłumaczyc jak to w koncu jest??

I jeszcze drugie pytanko:

czy skoro to jest lot z przesiadkami, to na kazdym lotnisku musze przechodzic znowu przez wszystkie kontrole i odprawy??

Bardzo prosze o odpowiedz, lece pierwszy raz i musze przyznac ze jestem mocno zdenerwowana

tak Ci powiedzieli, bo wszedzie w "normalnych" krajach tak jest, ale to sie nie odnosi do USA...

bagaz odbierasz w Waszyngtonie i tam tez przechodzisz kontrole celna oraz imigracyjna. potem sie odprawiasz oraz bagaz do atlanty i w atlancie juz nie masz zadnych kontroli. jedyne kontrole jakie przechodzisz beda w waszyngtonie jako "bramie wjazdowej" do usa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...