Skocz do zawartości

Czy Ktos Czeka Na Interview W Sprawie Cr1?


lorcik

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam interview 7.11

Łącznie cały proces trwa ok. 10 miesięcy. Przynajmniej w moim przypadku.

Życzę powodzenia! :)

A jak długo czekałes na interview od momętu wysłania ostatnich dokumetów do NVC,ja wysłałam 28 wrzesnia i nadal nie mam terminu, no ale dopiero minął miesiac.....zobaczymy.....kurcze a myslałam ze moze w grudniu uda mi sie miec rozmowe.Tak przynajmniej adwokat mówił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A jak długo czekałes na interview od momętu wysłania ostatnich dokumetów do NVC,ja wysłałam 28 wrzesnia i nadal nie mam terminu, no ale dopiero minął miesiac.....zobaczymy.....kurcze a myslałam ze moze w grudniu uda mi sie miec rozmowe.Tak przynajmniej adwokat mówił.

hmmm...

W skrzynce mailowej mam takie daty ostatnich maili otrzymanych z NVC:

...

09.09.2011

29.09.2011

07.10.2011 - z informacją o terminie interview

Ja już po interview. Niestety musiałem jechać do WRW dwukrotnie. Na miejscu okazało się, że żona na zeznaniu za ubiegły rok ma za niski przychód (pierwsze pół roku jeszcze studiowała). Musiałem dowieźć zeznania podatkowe osób o większych przychodach za 2010r.

Pomijam fakt, że ktoś z NVC mógł WCZEŚNIEJ na to zwrócić uwagę.

Rozmowa przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Rozmawiałem po angielsku (z grzeczności do konsula ;)). Choć jest oczywiście możliwość rozmowy po polsku lub rosyjsku. Pytania raczej tradycyjne. Gdzie się spotkaliście. Kiedy się pobraliście. Czym się żona zajmuje. Co chcesz robić w USA.

Moja pierwsza rozmowa była z Panem. Na sali czekało ok. 20-25 osób. Czekałem 2,5h.

Druga rozmowa z równie sympatyczną Panią. Na sali czekało ok. 20 osób. Tym razem odziwo czekałem może 10 min! Pewnie dlatego, że miałem do doniesienia tylko jeden papier, i ktoś mądrze uznał, że nie ma sensu bym siedział tam 3h.

2 dni po wizycie w ambasadzie kurier przywiózł paszport z kopertą, której nie można otwierać.

Mam pytanie z innej beczki. Ile czasu trwa procedura na lotnisku w USA? Chcę zabookować bilet z 1h 45 min layover w Chicago. Wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc za malo te 1,45 jesli samolot sie spozni a do tego duzo bedzie osob takich jak Ty..

NVC wcale nie musi na to zwracac uwagi,oni aby kompletuja dokumenty i pisza czego brakuje..

mozesz wyslac papiery na wize na pobyt staly a Konsul Ci powie nie kwalifikuje sie Pan ,chociaz NVC przyjelo papiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką obawę dlatego wybrałem inne połączenie i będę miał 3h czasu na załatwienie wszystkich formalności. Miejmy nadzieję, że to wystarczy :)

Co do drugiej części Twojego posta to niestety ale masz racje. To tylko pokazuje wadliwość całego procesu IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...