Skocz do zawartości

Zycie W Orlando


gino9

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowujac zycie na florydzie nie jest najlepsze,jesli chodzi o bezpieczenstwo.Praca mysle ze sie znajdzie(Mam paiery kucharza z Anglii)A w ktorej czesci floryde jest lepiej?Co myslicie o polnocy?Sa fajne miasteczka?Niewiem czy moge tak to porownac np do mieszkanie w Polsce w Poznaniu.Dosyc duze miasto i czulem sie w nim dobrze.Co myslicie o polnocy florydy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

dobra papiery masz ale co z wiza,pozwoleniem na prace w USA

bo myslalem ze to juz masz a widze ze Ty masz tylko papiery ze jestes kucharzem..

Co do Florydy to zalezy od miejsca,poszukaj na necie ktore miasto jest bezpieczne ,sa tam mapki bezpieczenstwa

moze ktos napisze z Florydy na forum ale sam tez odrob prace domowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta wiza,Narazie mam turystyczna na 10lat ale bede probowal zalatwic to na legalu(nawet jesli to potrwa ze 2lata)Albo greencard lottery albo normalnie w ambasadzie,albo po przez paszport brytyjski(ponoc troche latwiej)ale nie chcialem tu tego pisac bo to inny temat.Jeszcze raz w przyszlym roku chce przyjechac turystycznie na 3 tyg moze 4tyg.poprostu sie rozejzec.Chce zobaczyc jak by bylo w Californii.Nie ukrywam ze chcialbym kupic apartament na florydzie czy 2 bed flat(te ogrodzone z ochrona basenem,kortami,widzialem tego duzo)

Jakiekolwiek info mile widziane.PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skad wiesz ze majac paszport brytyjski to masz cos latwiej?

masz o tyle ze jadac do USA nie potrzebujesz wklejki ktora masz teraz w paszporcie ale lecisz jako turysta na max 90 dni

Musisz poczytac troche o wizie pracowniczej jak nie wylosujesz zielonej karty..Takie same zasady sa dla Polakow,Anglikow ..

nie majac pracodawcy takiej wizy pracowniczej nie otrzymasz i nie masz po co isc do Ambasady bez pewnych papierow

lepiej abys cos wiedzial teraz niz mialbys myslec ze cos jest latwiej a potem zderzyc z przepisami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klimat? no chyba w kolorado jest w miare do przezycia

wszedzie indziej to albo a/c przez caly rok albo kombinacja a/c i mocne ogrzewanie

poza tym jesli cos masz ale jestes chorowity

nawet jesli masz "insurance" to sie mozesz pozegnac

z tym co masz :)

dalej nie rozumiem co tych ludzi tak ciagnie do ameryki

no, moze ci z somalii i bangla desz troche zyskuja

ale obywatele EU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dlugow nikomu w pysk jeszcze dalem <_< ,mam dobra prace itd,za to kocham przestrzen,albo kolego nie mieszka w USA albo nigdy nie mieszkal w UK.

No ale do rzeczy,jest tez taniej,zywnosc,knajpy,ciuchy(Mam 2metry i w USA sie okupilem jak nigdy na caly rok)W garazu ma Cadillaca i tak to....

Najpierw zbieram info te rzeczy za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Nie mam dlugow nikomu w pysk jeszcze dalem <_< ,mam dobra prace itd,za to kocham przestrzen,albo kolego nie mieszka w USA albo nigdy nie mieszkal w UK.

No ale do rzeczy,jest tez taniej,zywnosc,knajpy,ciuchy(Mam 2metry i w USA sie okupilem jak nigdy na caly rok)W garazu ma Cadillaca i tak to....

Najpierw zbieram info te rzeczy za i przeciw.

Ja zaczynam myśleć podobnie sytuację mam podobną jak Ty . Moja koleżanka mieszka w Polsce Maj-Wrzesień robi mały sezonowy biznes , a resztę roku mieszka na Florydzie i bardzo sobie chwali . Czasem jak dzwoni to pyta mnie co ja jeszcze tu robię tz . w Polsce ?

Robiłem rekonesans kilkanaście dni spędziłem w Jackssonville bardzo mi się podobało , tanio jak barszcz . Benzyna poniżej 3 zł litr ( w przeliczeniu )

Oglądałem kilka nieruchomości , naprawdę fajny dom można kupić za pół marnego mieszkania w Polsce . No trochę trzeba poszukać , ale ofert na prawdę jest wiele .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...