Skocz do zawartości

Pomoc W Wyjeździe Do Usa


Tomaszek95

Rekomendowane odpowiedzi

To ze kolega Tomasz ma marzenia ktore chce realizowac to jest bardzo dobrze, ale nalezy takze pokazac druga strone medalu.

Jak narazie (no i chyba przez najblizsze X setek lat) nie ma mozliwosci swobodnego przeniesieania sie do USA i jak ktos chce tam zamieszkac to tylko kilka nie zawsze legalnych opcji aby to sie stalo realne.

Jak sie wylosuje GC to juz 50% sukcesu, ale jeszcze trzeba sie tam znalezdz, znalezdz mieszkanie/pokoj i prace.

Jak sie jedzie na wizie turystycznej z zamiarem zostania tam to jest juz gorzej i trudniej ze wszystkim i to nalezy naswietlic dosc wyraznie.

Tu nie chodzi o zniechecanie kogos, tylko o pokazanie dobrych i zlych stron.

Ja gdybym dostal dobry kontrakt w usa tak min $95K+ to pewnie bym przyjal oferte i pojechal sobie tam pomieszkac, popracowac, odwiedzic starych znajomych. Ponizej tej kwoty to by mi sie nie oplacalo bo troche mniejsza kase mam w UK.

a mozna wiedzec co ty tam robisz w tym jukej ze daja ci prawie 95k? pochwal sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

  • Odpowiedzi 52
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

witam,

tomaszek 95, w Twoim przypadku najrozsadniejszy bylby wyjazd na wize studencka, jakby jej nie nazywal, chodzi o to bys mogl chodzic do szkoly w USA i to powinienes uzyskac bez problemu, srednia szkola trwa 3 lata, potem college lub uniwerytet, college panstwowe jest tanie, a szkola srednia bezplatna, wszystko mozna ustawic tak, ze mozesz i pracowac i sie uczyc, wiekszosc pracodawcow tak ustawi godziny pracy aby to nie kolidowalo ze szkola, pracowac juz mozesz, wiza studencka jak tak dlugo wazna jak dlugo chodzisz do szkoly, jezeli uzyskasz ja w PL to nawet na wakacje mozesz odwiedzic rodzine i nie bedzie problemu z powrotem, pisze o tym poniewaz taka byla moja droga w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim przypadku najrozsadniejszy bylby wyjazd na wize studencka, jakby jej nie nazywal, chodzi o to bys mogl chodzic do szkoly w USA i to powinienes uzyskac bez problemu, srednia szkola trwa 3 lata, potem college lub uniwerytet, college panstwowe jest tanie

W większości wypadków dla studentów międzynarodowych wcale nie takie tanie. I nie ma czegoś takiego jak college "państwowe".

a szkola srednia bezplatna

???

wszystko mozna ustawic tak, ze mozesz i pracowac i sie uczyc, wiekszosc pracodawcow tak ustawi godziny pracy aby to nie kolidowalo ze szkola, pracowac juz mozesz

Na wizie F1 wolno pracować tylko 20 godzin tygodniowo, wyłącznie na kampusie. W większości szkół pierwszeństwo maja osoby które staraja sie o tzw. Financial Aid. Studenci międzynarodowi o Financial Aid nie mogą się starać.

wiza studencka jak tak dlugo wazna jak dlugo chodzisz do szkoly, jezeli uzyskasz ja w PL to nawet na wakacje mozesz odwiedzic rodzine i nie bedzie problemu z powrotem, pisze o tym poniewaz taka byla moja droga w USA

Napisz jakie to było liceum i jakie college. Bo miałeś/miałaś jakiegoś niebywałego farta chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...