manciak Napisano 1 Grudnia 2011 Zgłoś Napisano 1 Grudnia 2011 Witam. Czy orientujecie się może gdzie lepiej starać się o wizę turystyczną (w W-wie, czy Krakowie), czy nie ma to większego znaczenia? Ja mam bliżej do Krakowa i tam się właśnie wybieram, ale wolałabym się najpierw upewnić, czy przypadkiem nie odmawiają tam zbyt często z niewyjaśnionych powodów. I jeszcze jedno - nigdzie nie znalazłam numeru konta Konsulatu w Krakowie, czy mimo składania podania w Krakowie opłatę należy uiścić na konto Ambasady w Warszawie, które jest podane? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
Shady Napisano 1 Grudnia 2011 Zgłoś Napisano 1 Grudnia 2011 Co do pierwszego pytania to nie ma zupełnego znaczenia, jak masz bliżej do krk to jedz do krk. A pieniądze wysylasz na to konto co masz tam podane, do Warszawy. Pozdrawiam.
dareknow0 Napisano 1 Grudnia 2011 Zgłoś Napisano 1 Grudnia 2011 Najlepiej tam gdzie trafiłabyś na konsula mężczyznę . Kobiety ( Panie konsul) są o wiele mniej przychylne dla kobiet Jak w życiu
sly6 Napisano 1 Grudnia 2011 Zgłoś Napisano 1 Grudnia 2011 kiedys bylo duzo artykulow z ktorych regionow ludzie czesciej odchodza z kwitkiem i za duzego nie bylo znaczenia czy to bedzie ktos z Polnocy czy tez Poludnia.. Jesli np w Krakowie daja czesciej wizy a Ty masz jechac z Gdanska to moze sie zdarzyc tak ze nie dostaniesz wizy a wtedy przejazd oraz koszty sa znaczne niz podroz do Warszawy dobrych pare lat temu byly osoby ktore nie chcialy isc na rozmowe do Krakowa poniewaz duzo bylo odmow tam wiec szukali czegos aby dostac sie do Warszawy..tak bylo kiedys a teraz ... manciak co jest wazne po co lecisz,do kogo,czy tam masz kogos nielegalnie,,na to zwroc bardziej uwage a nie na miejsce.
Dejzi Napisano 2 Grudnia 2011 Zgłoś Napisano 2 Grudnia 2011 Wydaje mi sie ze miejsce - Kraków czy Warszawa sa bez znaczenia. Urzednicy tez trafiaja sie rozni niezaleznie od miejsca. Wazne zebys mial papiery dobrze wypełnione. Z moich obseracji podczas czekania mogę poradzić, zeby nie pokazywać przy okienku paierow inne niz standardowo wymagane bez prosby urzednika. To chyba odbieraja jako usilowanie na sile pokazania, ze jest sie czystym, widzialam wiele osob wpadajacych w klopoty przez pokazywanie dokumentow na wejsciu i wiele dostajacych wizy bez problemu, z standardowym pakietem papierow. Nie przejmuj sie wiec drobiazgami.
manciak Napisano 2 Grudnia 2011 Autor Zgłoś Napisano 2 Grudnia 2011 Dziękuję Wam bardzo za info. A korzystając z okazji chciałam jeszcze tylko zapytać o zdjęcie do wizy. Na stronie Ambasady są przedstawione przykładowe http://travel.state.gov/visa/visaphotoreq/photoexamples/photoexamples_5331.html i widzę, że najbardziej przykładają wagę do tego, żeby twarz była skierowana w stronę aparatu. Fotograf natomiast upiera się, że oprócz tego MUSZĄ być odsłonięte uszy, czoło i musi być powaga na twarzy. Czym w końcu się sugerować? I co jeśli zdjęcie odrzucą, trzeba jeszcze raz wypełniać wniosek wizowy, jeszcze raz go wysyłać i umawiać się ponownie na spotkanie?? Dzięki jeszcze raz. Pozdr.
sly6 Napisano 2 Grudnia 2011 Zgłoś Napisano 2 Grudnia 2011 maciak ,a co z ludzmi co maja wesola twarz? fakt nie moze to byc zdjecie jak na jakiejs zabawie ... jesli zdjecie bedzie zle to Cie odesla do forografa kolo Konsulatu,zrobisz je i przyjdziesz z nowym zobacz sobie na tych fotkach co masz wzor jak maja ludzie inni..
manciak Napisano 4 Grudnia 2011 Autor Zgłoś Napisano 4 Grudnia 2011 Dzięki Teraz wiem już chyba wszystko, co chiałam wiedzieć na temat wizy
Dejzi Napisano 4 Grudnia 2011 Zgłoś Napisano 4 Grudnia 2011 Zdjecie musi spelniac inne warunki (chodzi glownie o proporcje) - kazdy szanujacy sie fotograf powinien je znac. Głowne kryteria dot. zdjecia to: - musi byc aktualne (zrobione w ciagu ostatnich 6 mcy) - wymiary - kwadrat o boku 5 cm - tlo - biale lub inne jasne, jednolite - twarz na zdjeciu musi mierzyc 3 cm od czubka glowy do podbrodka - wzrok i twarz musza byc skierowane prosto w obiektyw aparatu - uszy widoczne - nie mozna miec ciemnych okularow - brak nakryc glowy, chyba ze nakrycie noszone jest z powodow religijnych Poniewaz DS-160 jest wysylany online format musi byc jpg. Plik nie moze byc wiekszy niz 240 KB. Minimalna wysokosc w pikselach 600, maksymalna 1200. Kto pyta nie błądzi, większość z nas ma za soba wizyty w ambasadzie, jakby były jakieś pytania pytaj. To miejsce w ktorym Tobie na poczatku ktoś podpowie pomoże, a Ty za jakiś czas "podasz dalej" dzielac sie swoimi spostrzezeniami. Pozdrawiam serdecznie
Rekomendowane odpowiedzi
Temat został przeniesiony do archiwum
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.