Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie- czyli czy jest ktoś zainteresowany wyjazdem w tym roku na J1 do Reno (oczywiście na job hunting :-)). Ja byłam już tam 2 razy, może miałam szczęście, ale wcale nie jest tam aż tak trudno o prace. Po tym jak gospodarka w stanach trochę podupadła kasyna w Reno przestały kontraktować z biurami z Polski, dlatego w ostatnich latach może nie jest to miasto bardzo oblegane przez studentów J1 i bardzo na topie, ale dzięki temu na pewno competition jest tu trochę mniejsze i łatwiej znaleźć coś fajnego ;-). Kto nie był w Reno powinien wiedzieć, że jest to tak zwane "małe vegas" czyli miasto słynące z dużej liczby kasyn i kwitnącego życia nocnego (czego niestety nie można powiedzieć o niektórych bardzo spokojnych miastach "sypialniach" gdzie na ogół polskie biura kierują studentów W&T). Poza tym fajna upalna pogoda jak na Nevadę przystało, basen na ogół w standardzie nawet tanich apartamentów no i wspaniałe bajeczne Lake Tahoe rzut beretem ;-)

Pytanie adresuję nie tylko do osób które już kiedyś były w Reno i trochę tęsknią, więc chcą znów tam spędzić fajne wakacje i zarobić trochę kasy. Ozywajcie się wszyscy odważni i zdeterminowani chętni od 21 roku wzwyż! ;-)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

przyznam szczerze że dokładnie tego nie sprawdzałam, zerknęłam tylko że na stronce np. emakopolu wciąż istnieje opcja independent :-)

http://www.emakopol.pl/programy.php

pzdr.

pytanko (jesli sie myle to sorry) : czy job hunting to opcja z poszukiwaniem pracy na miejscu ??

tak, w opcji job hunting na miejscu samemu szuka się pracy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany dotyczące programu job hunting dotyczą jedynie konieczności zdeklarowania miejsca pracy jeszcze przed wyjazdem, ale nie wykluczają możliwości znalezienia drugiej czy trzeciej pracy już na miejscu. Znalezienie pracy (średniej) nie jest bardzo trudne, zwłaszcza dla osób które choć raz były w stanach lub po prostu są zdeterminowane i dosyć dobrze znających język angielski. Przestraszy to tylko osoby które bez przygotowania planują taki wyjazd. Poza tym moim zdaniem wprowadzona zmiana ma na celu ochronę studenta przed:

1. Fikcyjnymi stanowiskami pracy jakie oferują organizatorzy żeby ściągnąć tylko kasę, a po przyjeździe do US okazuje się że takiej pracy po prostu nie ma lub sam pracodawca w ogóle nie ma pojęcia o istnieniu takich studentów.

2. Problemami w stanach ze znalezieniem pracy- które tyczą się główne osób porywających się "z motyką na słońce" czyli tych odważnych wyjeżdżających na selfa bez języka i znajomości którzy musieli później po 2 tyg wracać do domu, bo nie udało im się znaleźć pracy lub tez sponsor musiał w rezultacie sam za nich szukać pracy- bo takie przypadki tez się zdarzały.

Moje stanowisko w tej sprawie jest wciąż niezmienne, jeśli ktoś wybiera się na niezapomniane wakacje do US to zapraszam na selfa do Reno ze mną ;-) chętnie udzielę wszelkich wskazówek i rad odnośnie znalezienia pracy jeszcze przed wyjazdem. Mój e-mail: orbitka@autograf.pl

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli opcja istnieje , ale musisz przed wyjazdem miec podpisaną umowę z jakims pracodawcą ? bo jak tu rozumiec słowo :"zadeklarowania" ? bo chyba nie mozna zadeklarować ze " bede pracowac w macdonaldzie w Reno" :D i nie majac zadnego dokumentu potwierdzającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam pacio177 do uważnego przestudiowania linku którego sam wkleiłeś skoro wciąż masz problem ze zrozumieniem tematu (a nie łapanie mnie za słówka) :-) Miałam na myśli nic innego jak: zdeklarowanie pisemne przez siebie oraz pracodawce zamiaru podjęcia pracy. Jeszcze może jakieś pytania, wątpliwości ??? :->

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey redice00, ale co konkretnie masz na myśli pisząc "dobre"??? Ja na podstawie swoich doświadczeń w US oraz polaków których tam poznałam wyjeżdżających z innych biur:

Polecam: emakopol.

Odradzam: go2usa, ccusa oraz camp america.

Ale wszystko oczywiście zależy od tego kto co lubi ;-)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...