Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zachęcam pacio177 do uważnego przestudiowania linku którego sam wkleiłeś skoro wciąż masz problem ze zrozumieniem tematu (a nie łapanie mnie za słówka) :-) Miałam na myśli nic innego jak: zdeklarowanie pisemne przez siebie oraz pracodawce zamiaru podjęcia pracy. Jeszcze może jakieś pytania, wątpliwości ??? :->

Pzdr.

nie łapę cie za słówka.No i pozniej po przyjezdzie musisz podjąc u niego pracę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyż deklarujesz to w ambasadzie w dokumentach wizowych, a przecież nie można oszukiwać ambasady! ;-) z tym że nikt Ci nie zabrania znaleźć czegoś lepszego na miejscu i pracować w dwóch miejscach jednocześnie lub tylko w jednej pracy (tej lepszej oczywiście). Poza tym dla osób które jadą po raz pierwszy do USA jest to wręcz niezbędne, bo potrzebują oni przecież Social Security Number- a bez tego trudno znaleźć kolejną pracę na miejscu. Z doświadczenia wiem że w większości miejsc pracy w stanach procedura szukania pracy polega na wypełnianiu aplikacji (przez internet) a później pani z HR przegląda oferty i dzwoni do zainteresowanych oraz zaprasza ich na interview (nikt się nie bawi w pisanie e-maili czy telefony do Polski) -a ta procedura znacznie ogranicza pole manewru szukania pracy jeszcze tu w Polsce. Znalezienie pracy oczywiście jest możliwe ale o lepszych stanowiskach można zapomnieć.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka orbitka :) Ja w przyszłym roku po raz pierwszy jadę do USA z biura BTC. Wybrałem taką opcję wyjazdu, że mam już załatwioną pracę w drukarni, ale dopiero od 1.07. Konsultant powiedział, że lepiej gdybym poleciał 1.06, bo na ten miesiąc znalazłbym sobie jakąś inną pracę. No i właśnie mam 4 miejscowości do wyboru, jedną z nich jest Reno. On powiedział, że osobiście to tam właśnie by poleciał, bo kasyna i w ogóle duże możliwości znalezienia dodatkowej pracy. Więc ja też chyba tam zdecyduję się polecieć, tym bardziej jak piszesz, że jest upalnie - uwielbiam to :D Szczerze to strasznie się boję, kurde pierwszy raz tak daleko samemu od domu... :) Ale co tam dam radę! Może się spotkamy na miejscu :D Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super ;-) tylko nie wiem czy w ogóle tak można że pojedziesz sobie miesiąc wcześniej, bo przecież w DSie masz napisane od kiedy możesz zacząć pracować (zakładam że będzie on wypełniany na podstawie podpisanej umowy z drukarnią) a jeśli jest tam że od 1.07 to jeśli przyjedziesz 1.06 jeszcze nie będziesz miał pozwolenia...z tego co mówił kolega wyżej, to wycofali już job hunting czyli nie można jechać bez umowy bo ambasada tego nie zaakceptuje.

Rada orbitki: zacznij szukać pracy przez internet, jest dużo portali i stron, może ktoś zechce Cię zatrudnić i wówczas wcale nie będziesz musiał zatrudniać się w drukarni i nie potrzebnie płacić BTC dodatkowych $$$ - bo opcja z zagwarantowaną pracą jest przecież zawsze droższa.

Więcej rad mogę Ci podać na priv ;-)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no to ja już nie wiem ;/ Ten konsultant powiedział mi wyraźnie, że mogę lecieć wcześniej i znaleźć dodatkową pracę, a potem normalnie do drukarni iść pracować... Dokładnie tak powiedział. Ja do niego zadzwonię i się zapytam dokładnie co i jak. A opcji wyjazdu nie mogę zmienić, bo podpisałem umowę i wpłaciłem już opłatę aplikacyjną i pierwszą ratę, więc lipa. Wiesz, ale czuję się trochę bezpieczniej wiedząc, że już mam zaklepaną pracę, że nie muszę już się o to martwić, tym bardziej, że lecę pierwszy raz i w dodatku sam, a po drugie to przyznam, że skusiły mnie też całkiem wysokie zarobki w tej drukarni, więc masz rację, że jest to dużo droższa opcja, ale szybko się zwróci. Przynajmniej jak mi się wydaje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...