Skocz do zawartości

Interview Na Cr1 W Warszawie-Jakie Zadaja Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialbym dowiedziec sie jakie najczesciej padaja pytania na rozmowie o wize CR1.

Czy zdarza sie ze konsul jest bardzo dociekliwy, czy raczej jest to juz tylko formalnosc?

Z tego co wyczytalem na forum i z tego co slyszalem od znajomych winika, ze ubieganie sie

o Green Card w USA jest trudniejsze, biorac oczywiscie pod uwage, ze ktos przesiedzial wize

i jest juz nielegalnie. Napiszcie prosze o waszych doswiadzczeniach, jakie pytania zadawal

konsul i jak wyglada taka rozmowa w Polsce a jak w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na dzien dzisiejszy jeszcze sie nie ozenilem z obywatelka USA,

mam taki plan i probuje sie do tego przygotowac. Ja jestem w Polsce

i jezeli do czegokolwiek dojdzie to napewno bedziemy zalatwiac to

tutaj, w Warszawie. To jak jest z ta rozmowa w Polsce? Jakie najczesciej zadaja

pytania? A czy ma to duze znaczenie jezeli dziewczyna juz kiedys

skladala petycje na meza? Obecnie sa po rozwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuman moze miec takie cos znaczenie ...bo slub po rozwodzie czy to w USA czy tez w Polsce moga takie cos brac pod uwage ale nie musza

wszystko zalezy od danego urzednika,kiedy byl slub-rozwod itd

sa tutaj osoby co przez takie cos przechodzily ale moze byc tak ze nie maja takiej samej sytuacji do Twojej ..bo moze byl rozwod ale z kims co mial juz GC czy tez obywatelstwo i nie skladane byly papiery na sponsorowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem wywiad pod koniec listopada.

Pytania:

- Jak poznałeś swoją obecną żonę?

- Co żona robi w USA? Pracuje? Gdzie?

- Czy jest to Twoje pierwsze małżeństwo?

- Czy jest to Jej pierwsze małżeństwo?

- Co robisz w Polsce, co będziesz robił w USA?

Chyba tyle. Więcej nie pamiętam.

Co do Twojej sytuacji. Fakt, że dziewczyna ma już ze sobą jedno małżeństwo z obcokrajowcem - niedoszłym imigrantem - napewno ma znaczenie dla urzędnika w ambasadzie.

Niestety nikt na forum nie da Ci odpowiedzi jaką decyzję otrzymasz. Każdy przypadek jest inny. Na decyzje wpływ ma wiele czynników jak właśnie przeszłość obydwu osób, wykształcenie, wysokość rocznych zarobków osoby sponsorującej itd.

Swoją opinię opieram na własnych doświadczeniach (przeszedłem procedurę, obecnie czekam w USA na GC), oraz obserwacjach z wizyty w ambasadzie. Na ok. 20 osób, które tego dnia załatwiały wizy imigracyjne, może 3 wyszło z pozytywną decyzją. Reszta miała albo coś do uzupełnienia, dostarczenia, wyjaśnienia albo dostała odmowę.

Żeby nie było taki negatywnie - jeśli małżeństwo jest prawdziwe - nie dla papierów, i w USA nigdy nie przebywałeś nielegalnie to według mnie się uda. Trzeba się tylko uzbroić w parę tys. usd i jeszcze więcej cierpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorcik a czytales co pisal Tomasz?

ile to razy ktos na forum pisal ze musial doniesc dodatkowe papiery,formularze a wiec taka osoba dostanie wize ale za pare dni a moze pare godz ;)

a te odmowy jak narazie sa ,ze ktos cos mial z prawem ,byl nielegalnie i dowiedzial sie ze ma zakaz wjazdu lub tez wie ze ma zakaz ale i tak idzie na rozmowe bo moze sie nie wyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mam nadzieje że będzie ok. Po prostu trochę juz spaniklowałam jak to przeczytałam.Jeszcze jednym powodem odmowy może być to że konsul uzna ze małżeństwo jest nieprawdziwe,bo coś mu sie nie spodoba. Czytałam o takich wielu przypadkach ,jednak dotyczyło to ludzi z krajów takich jak Indie,Chiny itp....Oni maja gorzej podobno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...