Skocz do zawartości

Late Fee Za Wode


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko odnośnie rachunku w tym wypadku za wode w apartamencie. Moje due date jest 22 każdego miesiaca. Robie przelew internetowy 21 kazdego miesiaca. Ostatnio zmienila sie firma ktora zajmuje sie rozliczeniami i teraz co miesiac naliczaja mi 5 dolarów late fee bo mowia ze oni dostaj pieniadze 26 na swoje konto. Ja to wlasciwie jest. Bo o ile znam sie na placeniu rachunkow i w ogole zalatwianiu czegokolwiek to liczy sie data stempla pocztowego, a w tym wypadku dzien w ktorym dokonalem platnosci internetem. Wyprowadxcie mnie z bledu jesli zle mowie. Wiem, moge placic wczesniej, ale chodzi teraz wylacznie o zasade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiesz co znaczy "due date"?

kiedy place online za prad , gaz czy ubezpieczenie auta to mam zawsze opcje "schedule payment"

w ten sposob wiem ktorego dokladnie dnia ( zazwyczaj z samego rana zreszta)

utility lub ubezpieczalnia sciagnie pieniazki z mojego konta w banku

za H2O i telefon place "in person" - zaraz po otrzymaniu rachunku w poczcie

nawet jesli mam jeszcze dwa tygodnie do due date

obydwa offices znajduja sie w promieniu 300 metrow od mojego domu.....

p.s. smieci podrzucam sasiadom........ NOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za datę "płatności" w 99% przypadków firmy dostarczające wodę/gaz/internet/telefon itp uznają dzień w którym następuje zaksięgowanie środków na ich rachunku. Czasy o których piszesz (data stempla pocztowego) już nawet w PL przeszły do historii jeśli chodzi o płatności.

W Twoim przypadku - jeśli pieniądze "idą" 5 dni (!!!!!) to musisz zlecać przelew 16-tego (dla bezpieczeństwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...