Jump to content

Sponsorowanie Przez Małżeństwo - Pytanie Dt. Rozpoczęcia Procedury Z Polski


Recommended Posts

Witam - moja żona jest obywatelką USA i chcemy rozpocząć procedurę uzyskania wizy imigracyjnej dla mnie. Od sierpnia 2011 r. nie można robić tego w Ambasadzie w Polsce i tak samo Ambasada nie była w stanie udzielić nam konkretnych informacji dt. tego czy procedurę można rozpocząć w Polsce, czy żona musi pojechać do USA i tam złożyć wszystkie dokumenty.

Zapoznaliśmy się z informacjami na stronie Ambasady USA oraz http://www.visajourney.com/content/i130guide1 i z jednej strony jest napisane, że dokumenty można wysłać do USCIS(zatem wydaje się, że niezaleznie z jakiego kraju), z drugiej na stronach USCIS jest napisane, że np. opłatę za I-130 można opłacić tylko w banku na terenie USA.

Dlatego moje pytanie jest takie, czy można rozpocząć procedurę przyznania wizy imigracyjnej jeśli obywatel USA jest w Polsce? Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Czek musi pojsc w tej samej kopercie petycja, dokumenty bez czeku odesla spiwrotem i nawet palcem nie kiwna... Czek bez niczego innego tez odesla. Poczytaj instrukcje do odpowiednich formularzy i guides na visa journey.

Link to comment
Share on other sites

Czyli podsumowując - możemy spokojnie wysyłać list z petycjami i dokumentami do rodziny w USA, ktoś z rodziny musi tylko wsadzić w kopertę czek i wysłać do USCIS. I wszystko gra?

Dokladnie. Tylko upewnijcie sie ze wszystkie druki sa ok, nie zostawiliscie nigdzie pustego miejsca, wszystko podpisan, odpowiednia ilosc zdjec w rozmiarach US-paszportowych itd...

I dobrze jest to sensownie poukladac i opisac (ja na swoje AOS-dokumenty poprzyklejalem post-it notes z opisami) zeby latwiej komus w USCIS bylo.

I upewnij sie ze rodzina w US na wlasciwy adres wysle.

Link to comment
Share on other sites

Może najlepiej każdą petycję do osobnej koszulki z post-in note przyklejonym. Dobry pomysł?

Swoją drogą, jeśli się okaże, że jakieś błędy są to trzeba od nowa wysyłać wszystko z nowym czekiem, czy jest możliwość korekty/dosłania poprawionych dokumentów?

Link to comment
Share on other sites

Mozna i tak - a ile tych petycji masz ? Ja slalem I-130, I-485, I765 i I-131 i do tego I-864 (z 3 letnimi tax returns)wiec troche makulatury bylo.

Jezeli masz blad to wtedy dostaniesz (a raczej zona - ktora jest petitionerem) RFE (request for evidence) ktory bedzie trzeba odeslac z dokumentami do ~90 dni (87 chyba dokladnie) - chyba z jakiegos powodu dostaniesz denial i wtedy trzeba od nowa z nowym czekiem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...