Skocz do zawartości

W&t A Renta W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich.

Chciałbym zapytać jak wygląda rozliczenie podatkowe w Polsce po powrocie z W&T. Chodzi mi o to, że pobieram w kraju rentę po zmarłym ojcu i wiem, że nie mogę przekroczyć miesiecznie pewnej kwoty zarobków bo zabiorą mi rentę (jest to chyba 70% śr krajowej czy jakoś tak). Z tego co czytałem wyjazd nie jest traktowany jako stricte do pracy tylko wyjazd wymiany kulturowej no ale jednak coś tam będę zarabiał przez te 3msc. Czy po powrocie muszę ujawnić ten dochód przy zeznaniu podatkowym? Nawet jeśli bym nie ujawnił to firma, która organizuje wyjazd będzie sie pewnie rozliczać z Urzędem Skarbowym i jakoś by mogli dojść do tego, ze byłem uczestnikiem W&T. Dodatm, że nie chciałbym nic zatajać ale jak mają mi po powrocie zabrać rentę to mój wyjazd stoi pod znakiem zapytania ;/ Szukałem na forum podobnego tematu jednak nic nie znalazłem stąd nowy temat.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz dwie sprawy

ZUS oraz urzad skarbowy

Urzad moze Ci nalozyc mandat za brak ujawnienia dochodow ale nie zabierze Ci renty ;)

a ZUS?hm a ile mozesz na tej rencie zarobic i czy wogole mozesz cos zarabiac,od tego zacznij poszukiwanie informacji

cos moze na stronach ZUS pisze a moze zadzwonisz do ZUS-pojedziesz sie zapytac.

dobrze tez zapoznaj sie z prawem podatkowym w Polsce,kogo i co dotyczy a nie ze Ci sie cos wydaje lub tez wyczytales

bo to urzedu nie bedzie obchodzic za duzo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt trochę się rozpędziłem pisząc teamtego posta. Głównie pytanie kierowałem do osób, które były na W&T i czy po powrocie wpisywały w PIT zarobki z W&T jesli nie to gitara no ale chyba będę musiał odwiedzić królestwo ZUSu i się dokłądnie dopytać.

W każdym bądź razie dzieki za odpowiedź ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...