Skocz do zawartości

Wolontariat - Pytania


peace77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie potrafie znalezc zbyt wiele informacji na temat wolontariatu na terenie Stanow Zjednoczonych.

Tutaj na forum kilka krotkich tematow z tym zwiazanych i informacje na stronie ambasady USA nie daja mi odpowiedzi na rodzace sie coraz to nowe pytania.

Czy moze ktos z Was moze podzielic sie jakimis dodatkowymi informacjami lub tez odpowiedziec na kilka pytan?

1. Ubiegajac sie o wize B-1 jakie konkretne dokumenty trzeba przedstawic w Konsulacie, jesli celem wyjazdu jest wolontariat?

2. Czy sa jakies ograniczenia wiekowe?

3. Czy osoba niepracujaca moze starac sie o wyjazd na wolontariat?

4. Czy mozna byc wolontariuszem w jakichkolwiek organizacjach religijnych lub charytatywnych typu non-profit w USA ? Np. w takich mniejszych dzialajacych przy parafiach na rzecz ubogich?

5. Na jak dlugo zwykle usyskuje sie wize jadac na wolontariat?

6. Czy wolontariat w organizacjach religijnych lub charytatywnych moze trwac 6 miesiecy, rok?

Jesli pojawia sie jakies nowe pytania, pozwolcie, ze bede o nich pisac.

Dodam jeszcze, ze w USA moge miec utrzymanie, mieszkanie zapewnione przez przyjaciol czy rodzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tego zacznij

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/wizy-subowe-turystyczne-lub-na-leczenie/wolontariat.html

dzialas w takiej organizacji?znajdziesz cos w USA podobnego ?masz cos na oku?

a sa takie stowarzyszenia ze maja tez swoje oddzialy w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie to czytalam i niestety nie dalo mi to odpowiedzi na moje pytania (m. in. te z #1)

Pojawia sie kolejne pytanie, czy taka religijna organizacja czy tez charytatywna non-profit powinna mi wystawic jakis dokument, zaproszenie?

Od wielu lat mozna powiedziec, ze jestem wolontariuszem, sama cos tez organizowalam, znam osoby w USA, ktore moga mnie skontaktowac z roznymi tego typu organizacjami w USA.

Ale od czego wlasnie rozpoczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnas miec a nawet musowo miec takie pismo z takiej organizacji z telefonami w razie pytan

czym wiecej bedzie opisane czym sie bedziesz tam zajmowac tym lepiej oraz ze nie wezmiesz za to pieniedzy

Mozesz tez napisac e-mail do Ambasady z takimi pytaniami..

co ciekawe ze masz kogos kto Cie utrzyma i da Ci schronienie,..a to duzoo jest zagranica ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...