Jump to content

Gc, A Wiza Turystyczna


Recommended Posts

Witam! Mam mały problem, otóż jestem już bardzo zaawansowany w załatwianiu formalności z otrzymaniem GC. Czekam jedynie na priority date, i termin interview. W czerwcu br. mam w USA ważną uroczystośc roddzinną i bardzo chciałbym w niej uczestniczyć. Niestety procedura bardzo się ślimaczy. Priority date jest już o krok, niemniej jednak obawiam się że nie uda mi się wyrobić do czerwca ze wszystkimi załatwieniami. Czy w związku z tym mogę starać się o wizę turystyczną. Nadmeniam, że miałem już dwie odmowy (ostatnia kilka lat temu). Czy wypadku kiedy uda mi sie taką wizę turystyczną uzyskać, nie zostanę zawrócony z lotniska?I drugie pytanie: Już ponad rok minęło od czasu kiedy wysłałem do USA ostatnie dokumenty wraz z opłatą wizową. Od tego czasu jest głucha cisza. Jedynym źródłem informacji jest Visa Bulletin. Do uzyskania priority date zostało (wg. Visa Bulletin) pozostało kilka miesięcy. Może ma ktoś doświadczenia jak długo trwa takie postępowanie od skompletowania i wysłania wszystkich dokumentów do uzyskania terminu interview? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Witam . Promesy prawdopodobnie nie dostaniesz , a jezeli dostaniesz to licz sie z tym z moga cie cofnac na lotnisku bo jestes juz w systemie i moga cie potraktowac jako potencjalnego imigranta a nie turyste. Kiedys dzwonilem w podobnej sprawie i otrzymalem odpowiec ze z zasady takim ludziom jak ty nie przyznaje sie promes i wszystkie ambasady i konsulaty sa o tym poinformowane aby takie sprawy traktowac odmownie.

Zycze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

jan a znajac to forum jak i inne to takie osoby dostaja wizy i sa wpuszczane :)

co jeszcze ze byly i sa osoby ze sa na samym poczatku oczekiwania na GC i dostaja wize ,sa takie ze czekaja na rozmowe i tak samo jest ok :)

sa tez wpuszczane :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...