Skocz do zawartości

..::praca::..


asu

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodze sie w pewnym stopniu z bigguy. Jezeli wpada ci w rece inna praca i dostajesz wiecej mozesz sie rozwijac to dla czego nie.

Ja pracowalem w kilku krajach wykonywalem kilka zawodow- a wcale nie jestem taki stary- skakanie tzw z kwiatka na kwiatek dobrze mi wychodzi bo pne sie do przodu a do tego robie to co lubie;

PL; NL;DE; UK USA- tzw Zmywak, Kucharz, Magazynier, kierowca, jubiler, prawa reka szefa (prowadzenie dla kogos biznesu), CNC operator, CNC Programowanie.... kto wie jeszcze co mi przyjdzie do glowy.

Dodam ze pieniadze to nie wszystko w zyciu, czasem sie liczy satysfakcja, albo to ze cie ktos szanuje jako dobrego pracownika.

Jezeli ktos chce tylko dla kasy pracowac dla czego nie wystarczy do ND jechac i pompowac rope .... za 30$h .....i wcale nie trzeba sie edukowac do tego tylko zakasac rekawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje "prace" w kolejnosci chronologicznej:

pracownik naukowy(prl), operator tokarki i frezarki(usa), pomoc w dziale oprawy malej drukarni(usa), "proofer &platemaker" w duzej drukarni (usa), montazysta offsetowy w tej same duzej drukarni (usa), montazysta offsetowy w moze szesciu innych duzych drukarniach - za kazda zmiana wyzsze zarobki (usa), niezalezny montazysta offsetowy - "freelance 4-color stripper pracujacy w domu(usa), w miedzyczasie pracownik naukowy/wykladowca na uniwerku (usa), "musician & music producer/studio manager (usa), tlumacz telefoniczny w duzej agencji(usa), tlumacz telefoniczny na wlasnym rozrachunku- "self-employed"(usa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze tematu, lepiej poczytaj blogi, bo tutaj Ci się raczej nikt nie przyzna co robi, gdzie, ile zarabia itp. ;)

Ja w sumie mogłabym powiedzieć jak pomnażam swoje skromne oszczędności, ale do tego to kolejny temat by trzeba było założyć. Jak na razie nigdzie nie pracuję, jedynie jako wolontariusz (przez internet) i przygotowuję się do wyjazdu do USA teraz pod koniec marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak obiecalem przedstawe liste swoich miejsc pracy w USA od poczatku mojego przyjazdu czyli od maja 2004r.

- Sea World/Discovery Cove - Orlando, FL - 4 miesiace - praca ratownika, odszedlem ze wzgledu na wygasnieta wize.

- pomoc elektryka - NYC - kilka dni - pierwsze zajecie po przyjezdzie do Nowego Jorku, odszedlem ze wzgledu na niskie zarobki czego zreszta pozniej zalowalem.

- Little Poland Restaurant - NYC - kilka dni jako bassboy, odszedlem bo panie kelnerki chcialy mnie robic na szare mydlo i nie dzielic sie napiwkami. Oczywiscie polska restauracja.

- Kalista Kabinets - Brooklyn, NY - monter szafek lazienkowych, 3 tygodnie, odszedlem ze wzgledu na redukcje etatu.

- York Restoration - NYC - 6 tygodni - pomoc murarza, odszedlem bo firma nie wyplacala pieniedzy na czas. Oczywiscie Polacy.

- Harrico Pharmacy - NYC - 6 tygodni - sprzedawca odzywek i suplementow, odszedlem ze wzgledu na przeprowadzke do Illinois.

- Polonez Caterers - NYC - kilka weekendow - odszedlem rowniez ze wzgledu na przeprowadzke do Illinois.

- Wet'n Wild - Orlando, FL - ratownik - 3 miesiace - zostalem zwolniony bo nie dalem sie wykorzystywac jako niewolnik.

- Don Pablos Restaurany - Orlando, FL - 4 miesiace - bylem bassboyem, odszedlem bo nie chcieli mi dac pozycji kelnera wiec powiedzialem dowidzenia.

- Freez Frame - Orlando, FL - 1 rok - fotograf, odszedlem ze wzgledu na wygasniecie pozwolenia na prace, jedna z lepszych prac jakie mialem ze wzgledu na ludzie z jakimi pracowalem.

- Trio Transportation - Orlando, FL -2 miesiace - kierowca, odszedlem ze wzgledu na mozliwosc podjecia nowej pracy w nieruchomosciach.

- Sotheby's International Realty - Orlando, FL - 1.5 roku - posrednik handlu nieruchomosciami, odszedlem ze wzgledu na coraz trudniejsza sytuacje na rynku nieruchomosci.

- Federal Security Force - Orlando, FL - 1 rok - security guard, odszedlem ze wzgledu na wyjazd z Florydy,

- Discovery Cove - Orlando, FL - 1.5 roku - ponownie jako ratownik, odszedlem bo mialem dosc polityki,

- Bank of America - Orlando, FL - Teller - 4 miesiace, odszedlem ze wzgledu na wyjazd z Florydy,

- Bank of the West - Breckenridge, CO - 1 rok, personal banker, odszedlem ze wzgledu na przeprowadzke do Chicago.

- TCF Bank - Chicago, IL - 1 rok - sprzedawca, zostalem zwolniony bo niezgadzalem sie polityka kryminalna banku.

- Werner Enterprise - 1 miesiac - trucker, odszedlem ze wzgledu na pranie mozgow i zbytnie wykorzystywanie kierowcow.

- West Wind Express - Chicago, IL - trucker, pracuje obecnie ale dluga kariera raczej sie nie zanosi.

- LGO Asset Management - wlasna dzialanosc, inwestycje i finanse, zeby nie musiec juz dla nikogo pracowac i szybko wydostac sie z wyscigu szczurow osiagajac wolnosc finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...