Skocz do zawartości

Wielokrotne Przekraczanie Granicy Kanada - Usa Na Wizie Turystycznej


Madril

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w lipcu wybieram się na wycieczkę do Kanady i USA. Wizy jeszcze nie mam, ale chciałbym się dowiedzieć jak to jest z wielokrotnym przekraczaniem granicy Kanady z USA. Chcę lecieć do Toronto, następnego dnia udać się do Buffalo, NY i stamtąd do NYC, Filadelfii i Waszyngtonu. Po około tygodniu wrócić do Buffalo, wynająć samochód, pojechać spowrotem do Toronto, po czym znów do Buffalo, po jednym lub 2 dniach do Detroit (ale przez Kanadę, więc podwójne przekraczanie granicy), skąd następnego dnia do Indianapolis i kolejnego do Buffalo oddać auto i wrócić autobusem do Toronto na samolot powrotny.

Z tego, co na razie wyczytałem, to przy pierwszym przekraczaniu granicy Kanada-USA, będę musiał wypełnić I-94. Jeśli dostanę stempel na jednorazowy wjazd, to rozumiem, że przy każdym przekraczaniu granicy oddaję I-94 i biorę nowy. W przypadku wielekrotnego biorę raz i oddaję przy ostatnim opuszczaniu USA? Czy na wizie B-2 nie ma problemów z takim skakaniem (spowodowane rozrzutem koncertów, na które chcę jechać) przez granicę w tak krótkim okresie czasu (jak ktoś wie, to może też od razu napisać czy w przypadku strony kanadyjskiej też nie robią z tym problemów)?

Ogólnie wycieczka tak, czy siak się odbędzie, najwyżej tylko po Kanadzie, choć zdecydowanie lepszą opcją wydaje mi się Kanada + USA, a właściwie USA + Kanada.

Początek i koniec w Kanadzie dlatego, że gdy już będzie wiadomo czy ja i moja dziewczyna mamy wizy do USA (wymiana paszportów na nowe, wizy obie najwcześniej w okoliach początku kwietnia) mogą podrożeć na tyle, że wyjdzie to zdecydowanie za drogo, bo loty w wakacje najtańsze nie są, a pozostaje nam wtedy zwiedzanie okolic Quebec, Montrealui Toronto. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalezy zaczac od strony Ambasady USA

Osoby, które w czasie pobytu w USA wyjeżdżają na krótkie wycieczki (nie dłużej niż 30 dni) do Kanady, Meksyku lub na Wyspy Karaibskie, powinny zatrzymać formularz I-94 lub I-94(W). Formularz powinien być zwrócony jedynie podczas powrotu ze Stanów Zjednoczonych do domu.

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html

i teraz jesli oddasz ten druk na granicy to musisz miec na wizie napisane w entres litere M jako wiza wielokrotnego przekroczenia granicy,jesli nie bedziesz miec M to na tej wizie nie wrocisz..

czy tak jezdza ludzie?oczywiscie ale czy Cie wpuscic to juz zalezy od danego urzednika na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz jesli oddasz ten druk na granicy to musisz miec na wizie napisane w entres litere M jako wiza wielokrotnego przekroczenia granicy,jesli nie bedziesz miec M to na tej wizie nie wrocisz..

czy tak jezdza ludzie?oczywiscie ale czy Cie wpuscic to juz zalezy od danego urzednika na granicy.

Czyli teoretycznie jeśli nawet dostanę wizje 1-razową, to do Kanady mogę sobie jechać nie oddając I-94 i potem wrócić, przynajmniej nie ma przepisu tego zabraniającego, tak?

Od urzędnika zależy wszystko, mogę polecieć i zaraz wrócić, choć szkoda by było.

Na razie biletów do Toronto i tak nie będę jednak kupował, poczekam na ewentualną wizę, monitorując ceny biletów, i jak nie będą jakoś mocno wzrastać, to będę się skłanial w kierunku WAW-JFK, a potem ORD-WAW, wtedy też tych przekroczeń granicy będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, z posta sly6 wynikało, że to M ma znaczenie dopiero po oddaniu I-94. :)

Z tego, co zauważyłem większość i tak dostaje M na 10lat, więc nie sądzę, żeby tutaj problem wystąpił. Szczególnie, że na rozmowie w ambasadzie mówi się o planie pobytu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madril i tak masz powiedziec ,,,bo mozesz otrzymac wize wazna na 1 rok bez litery M i wystarczy ze urzednik zabierze CI I-94 i bedzie klopot

wiec lepiej powiedz o planach

bo nie oddajac I-94 mozesz tak sobie jezdzic

napisz takie tez pytanie do Ambasady USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...