Skocz do zawartości

Pozwolenie Na Prace W Kanadzie I Usa


Notils

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie o pozwolenie na prace w Kanadzie. Czy żeby dostać pozwolenie na pracę w Kanadzie, pracodawca musi spełniać tak trudne warunki jak to jest w USA czy w Kanadzie jest łatwiej?

Chciałbym się dowiedzieć jak to jest w praktyce, czy ta instytucja HRSDC częściej wydaje pozytywne opinie czy jest z tym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy niedawno przeprowadzilem sie z zona do vancouver, bc

nie potrzebowalem zadnego "pozwolenia" na prace

po prostu w wynajetym apartamencie zalozylem "land line"

i zglosilem to tamtejszego fiskusa, ze teraz bede im placil podatki

no ale ja jestem niezaleznym kontraktorem w dziedzinie "telefonii"

i kontrakty, ktore mam podpisane obowiazuja we wszystkich krajach "nafty"...

duza korzyscia z naszej przeprowadzki jest to , ze w momencie otrzymania kanadyjskiego "tin-u"

objeci zostalismy powszechna bezplatna sluzba zdrowia

byl to zreszta glowny powod naszej przeprowadzki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracodawca musi spelnic pewne wymagania a jak to tzw oleje to mozesz LMO nie dostac ..

Sa takie przypadki ,,nalezy dobrze przeczytac rozne strony rzadowe aby zobaczyc jak moze byc z tym..

Oraz tez zalezy od danego pracodawcy czy bedzie mu sie chcialo takie cos zrobic-robic

I teraz jak pracodawca sie nie przylozy lub tez nie spelni wymagan to nie dostaniesz LMO .

poczytaj o tym na takim forum jak kto np

http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/index.php

takim dobrym rozwiazaniem jest wyjazd na IEC gdzie nie musisz miec oferty pracy ale wtedy pracujesz 1 rok w Kanadzie.wtedy mozesz tez zmieniac prace ile chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chciałbym skorzystać z IEC tylko, że ja myślę o zdobyciu pobytu stałego przez EC więc potrzebuje dostać work permit na 2 lata. Chciałbym wyjechać na IEC znaleźć pracę i potem na miejscu spróbować załatwić dalsze pozwolenie.

Tylko zastanawiam się czy to jest tak trudne jak USA, że żeby dostać pozwolenie na pracę i być sponsorowanym trzeba być bardzo "potrzebnym" pracownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba byc potrzebnym pracownikiem to raz

ze nie ma Twoje miejsce nikogo oraz Twoje zarobki beda wieksze niz te tzw min..Pamietaj tez ze w jednej Prowincji z tym bedziesz miec latwiej a w innej gorzej...zalezy gdzie bedziesz szukac pracy.

dlatego tez napisalem Ci ze zalezy od pracodawcy jak do tego podejdzie,jak kto zrobi olewajaco to dostaniesz ale odmowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...