Jump to content

Ubieganie Sie O Wizy W Warszawie


Recommended Posts

Witam,

Jestem posiadaczem ważnej wizy do USA. Wraz z rodziną (ja , żona i 2 dzieci ) planujemy wylot do USA na 2-3 tygodnie.

Aktualnie jesteśmy na etapie wypełniania wniosków wizowych D-160. Moje pytanie dotyczy wypełnienia tego za dzieci ( 6 i 8 lat). Rozumiem, że wszystkie dane ja wypełniam a także ja na samym koncu sie podpisuje i wysyłam ? Pytam się ponieważ jest tam zapis ze podpisać ma się osoba której wizy wniosek dotyczy niezależnie od tego kto to wypełniał.

Kolejna rzecz - czy żona powinna być przygotowana z takimi danymi jak zatrudnienie moje i jej, zarobki, stan kont bankowych, potwierdzenie posiadania nieruchomości, samochodu itp ?

Poprosiłem siostrę moją, która jest w USA, żeby wystawiła zaproszenia na naszą rodzinę, ale o dziwo doczytałem się gdzieś, że nie zaleca się przedkładania zaproszeń w konsulacie .

Gdzieś czytałem, że powinna być notarialna zgoda rodziców na wyjazd dziecka do USA - ale nie wiem jaki to ma cel, skoro wszyscy razem jedziemy.

Czy są jakieś inne informacje / dokumenty jakie powinniśmy przygotować na taką rozmowę ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

na rozmowe masz miec potwierdzenie wyslania ds 160,oplaty za wizy,paszporty i druk dhl

a reszta dokumentow moze nie byc wogole potrzebna ,,bo i tak liczy sie rozmowa na to zwroc uwage a nie stos dokumentow ktore i tak malo pokaza o Twoich zwiazkach z Polska jesli zle wypadniesz na rozmowie..

notarialna zgoda nie jest potrzebna poniewaz Wy razem podrozujecie -chyba ze dzieci maja inne nazwiska..

co do zaproszenie to nie jest wymagane aby sie starac o wize i jak napisalem liczy sie rozmowa.

Link to comment
Share on other sites

Sly6 - wielkie dzięki za info. Tak też myślałem czy tając inne tematy na forum. Ale jak rozumiem ja podpisuje się na koncu formularza D-160 za dzieci i wysyłam w ich imieniu i też w ich imieniu ide na rozmowę z konsulem, ale skoro ja juz mam wize, to musze isc na taka rozmowe, czy zona idąc na rozmowe o swoja wize moze tez porozmawiac i wizach dla dzieci ?

Link to comment
Share on other sites

czytales moze strone Ambasady?

Ty mozesz wyslac papiery przez dhl lub tez dostarczyc osobiscie papiery .

http://polish.poland...dla-dzieci.html

Twoja zona wtedy juz sama idzie po swoja wize :)

co do rozmowy to jak bedzie miec stosowane papiery,paszporty oraz oplate to moze porozmawiac :)

Ok, rozumiem. No tam jest tez napisane, że to konsulat moze chciec porozmawiać, ale jak rozumiem nie musi. Ciekawe, czy na podstawie samej kopii mojej wizy oraz dostarczonych dokumentów Amasada wyda wize dzieciom, czy może odmówić z jakiegoś powodu.

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki za informacje. Ale żeby dmuchać na zimne jeszcze jedno przemyślenie mi przyszło do głowy : czy wysłać teraz wnioski wizowe dzieci - a na wnioskach jest napisane, że będą podróżować razem ze mną i z mamą swoją, czy też lepiej, żeby najpierw żona poszła po swoją wize i dopiero jak ją dostanie to wnioskować o wize dla dzieci , czy też nie powinno mieć to żadnego znaczenia . Próbuje przemyśleć interpretacje wniosków przez konsulat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...